כן-פייט בחרה לבצע המרה כפויה לאג"ח ותעניק למנכ"לית אופציות בשווי של 3.45 מיליון שקל; המניה נופלת ב-8.5%

במקביל, דיווחה החברה על הפסד של 12 מיליון שקל ברבעון שמיוחס ברובו להוצאות מחקר ופיתוח

אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם

משקיעי חברת הביוטכנולוגיה כן-פייט, שאיבדו מתחילת השנה כ-23% משווי השקעתם, חוזים היום במניה נופלת בכ-8.5% נוספים ובמחזור גדול יחסית, לאחר שהחברה דיווחה על הפסד גדול ברבעון השני, ועל רקע המרה כפויה של איגרות חוב למניות, לאחר שעמדה באבני הדרך להן התחייבה.

כרוב חברות הביוטכנולוגיה שמבוססות על פיתוח מוצרים שטרם הגיעו לאישור סופי לשיווק, שלא לדבר על מכירות בפועל, לחברה אין כלל הכנסות מפעילות שוטפת. בשל כך, שחק ההפסד את הונה העצמי של החברה לכ-20 מיליון שקל, מה שלא יספיק לה אפילו עד תום השנה בקצב שריפת המזומנים הנוכחי: יתרת המזומנים של החברה נשחקה בחצי השנה האחרונה מ-34.8 מיליון שקל ל-13.5 מיליון שקל.

ואמנם החברה הודיעה היום, כי דירקטוריון כן פייט החליט לבצע המרה כפויה ולהמיר למניות את איגרות החוב שהנפיקה בחודש מאי האחרון, בהתאם לתשקיף שפירסמה אז. בעקבות ההמרה, יגדלו הונה העצמי של החברה וקופת המזומנים בכ-28.5 מיליון שקל. מצבת ההתחייבויות של כן פייט תקטן בסכום דומה והון המניות יגדל ב-30 מיליון מניות ל-160 מיליון מניות.

הגידול בהון העצמי ישמש את החברה לצורך המשך הפיתוח של מוצריה הנוכחיים והעתידיים. המרת איגרות החוב תתבצע לפי מחיר המרה של כ-98.5 אגורות, המהווה את המחיר המשוקלל של המניה בבורסה ב-30 ימי המסחר האחרונים שקדמו לקבלת ההחלטה על המרת האג"חים. זאת, בניכוי הנחה בשיעור של 10%.

כן-פייט הנפיקה במאי האחרון סדרה של כ-30 מיליון שקל אג"ח להמרה, שאת המרתן היא יכולה לכפות בכפוף להשגת שתי אבני דרך שנקבעו בתשקיף החברה. בחודש יולי 2006 הודיעה כן פייט, כי עמדה בשתי אבני הדרך האמורות. אבן הדרך הראשונה היתה קבלת דו"ח סופי של הניסוי הקליני בשלב IIa בתרופת ה- CF101, שבוצע ב- 74 חולים בדלקת מפרקים שגרונית. החברה דיווחה, כי ניסוי זה הסתיים בהצלחה והוכיח את יעילותה ובטיחותה של התרופה. אבן הדרך השנייה היתה התחלת ניסוי שלב IIb באותה אוכלוסיית חולים, וקליטת החולה הראשון לניסוי זה. החברה דיווחה כי עמדה גם ביעד זה ביולי. ההמרה בפועל תתבצע בתאריך 19 בספטמבר 2006.

עוד בדו"חות הכספיים, הודיעה החברה כי אסיפת בעלי המניות אישרה הענקת אופציות למנכ"לית החברה, פרופ' פנינה פישמן, בשווי נוכחי של 3.45 מיליון שקל. במקביל, זכתה פישמן להעלאה בשכרה החודשי - מכ-55 אלף שקל ל-75 אלף שקל, ובנוסף תזכה לבונוס של כ-350 אלף שקל עבור השלמת ההנפקה.

פישמן אמרה היום: "לאור האצת קצב הפיתוחים והניסויים בתרופות השונות שמפתחת כן פייט, מצאנו לנכון לבצע את המרת האג"חים כבר כעת ולגייס מזומנים שיסייעו לנו להרחיב את קווי המוצרים שלנו, ולהתקדם עם הניסויים המתבצעים במוצרים שנמצאים בפיתוח כבר כיום".

בין המשקיעים הבולטים בכן פייט קרן גיזה (15%), קבוצת יוזמה (12%), אסנד טכנולוגיות (12%) ו-ויטה לייף (11%).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?