צביקה בארינבוים במו"מ למכירת תדיראן טלקום לבזק לפי שווי של 93 מיליון שקל

בזק ותדיראן תקשורת פירסמו הודעה בעניין לבורסה; הניסיון להשתלט כעת גם על תדיראן טלקום עשוי להקשות עוד יותר על בזקכל לקבל את אישורי המיזוג עם בזק בינלאומי

ערן גבאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן גבאי

מאת ערן גבאי ואפרת נוימן

חברת בזק הודיעה לבורסה, כי החברה הבת בזקכל מקיימת משא ומתן לרכישת חברה לפי שווי חברה של 90 מיליון שקל. גורמים המקורבים לבזק טוענים, כי מדובר בחברת תדיראן טלקום. במקביל, חברת וורלדגרופ הולדינגס שבשליטת צביקה בארינבוים הודיעה, כי היא מנהלת משא ומתן למכירת כל אחזקותיה בתדיראן טלקום שירותי תקשורת בישראל או לחלופין למכירת כל הפעילות לפי שווי של 93 מיליון שקל. וורלדגרופ מחזיקה בתדיראן טלקום באמצעות החברה הבת רובומטיקס. וורלדגרופ ציינה, כי בשלב זה אין כל ודאות להשלמת העסקה.

בזקכל הוא האינטגרטור המוביל למכירת מרכזיות קורל של תדיראן טלקום. קורל היא מרכזיה התומכת בטכנולוגיית IP ומספקת פתרונות לעסקים מרובי אתרים. לפי דו"חות, לתדיראן טלקום יש הסכם שיתוף פעולה עם בזקכל להפצת המרכזיות. נתח השוק של תדיראן טלקום בתחום המרכזיות מוערך בכ-40%-35%. היקף המכירות של תדיראן טלקום הסתכם בכ-90 מיליון שקל ב-2005 והרווח הגולמי הסתכם ב-38 מיליון שקל.

צביקה בארינבוים רכש דרך וורלגרופ את פעילות המכירות, השירות והתחזוקה של תדיראן טלקום בישראל ביולי 2004 תמורת 60 מיליון שקל - 30 מיליון שקל במזומן ו-30 מיליון שקל בנטילת התחייבויות לשמירת תנאים סוציאליים של עובדי החברה.

תדיראן טלקום פיטרה בתחילת 2005 כ-11% מכוח האדם שלה כחלק מתוכנית התייעלות בעקבות שינויים מבניים שבוצעו. החברה מכרה עוד קודם את חטיבת השירות והמכירות שלה בישראל לחברת תדיראן טלקום שירותי תקשורת עקב קשיי נזילות והפסדים שאליהם נקלעה ב-2004. בחודשים האחרונים דווקא דיווחה תדיראן טלקום על שתי זכיות במכרזי תקשורת בסין ובהולנד בהיקף כולל של 1.4 מיליון דולר.

לאחרונה הודיע בארינבוים גם על הפסקת פעילות הספנות שאותה החל לפני שנה וחצי. אחרי שנרכשו ארבע אוניות תמורת כ-14 מיליון דולר, הודיעה וורלדגרופ בסוף מאי על מכירת אונייה תמורת 2 מיליון דולר, שבגינה תרשום החברה הפסד של 200 אלף דולר. בשבוע שעבר, הודיעה החברה, כי היא מתכננת למכור עוד שתי אוניות תמורת 4.1 מיליון דולר, כך שתרשום הפסד של מיליון דולר נוספים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"