פורטל החדשות ספוטבק של האחים עמית ומיכה קאופמן הושק בגרסת בטא

פורטל החדשות מתאפיין בהתאמה אישית גבוהה על ידי המשתמש ובטכנולוגיה שלומדת את העדפותיו והרגלי הצפייה שלו; האתר הוא מייצג מובהק של טכנולוגיית Web 2.0

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker digital

הסטארט אפ הישראלי ספוטבק (Spot Back) השיק אמש את פורטל החדשות שלו בגירסת בטא. אתר החדשות החדש אמור "ללמוד" את הרגלי צפיית החדשות ולהתאים אותם למשתמש באופן אישי. האתר הוא מייצג מובהק של טכנולוגיית Web 2.0.

האתר מתאפיין בגמישות גדולה של המשתמש בבחירת האייטמים שאותן הוא יקבל. האייטמים יכולים להישמר על ידי המשתמש ולהישלח לקוראים אחרים. המשתמש יכול לדרג אותם לטובת שאר המשתמשים, ויכול לסמנם כדי לקבל יותר ידיעות מאותו מקור או לחסום את המקור. המשתמשים גם יכולים לבצע התאמה אישית של סיווג החדשות במקום להסתמך על הסיווג הרגיל של אתרי החדשות עצמם או פורטלים ותיקים כמו יאהו.

התראיינו
האחים אמרו ל-TheMarker, כי הטכנולוגיה שפיתחו מאפשרת להגיע לסיפורים המעניינים את המשתמש, ולא לסיפורים שמעניינים את כלל המשתמשים". האחים אינם חושפים פרטים מדויקים יעל הטכנולוגיה אך מוכנים לומר, כי מדובר במנוע חיפוש גנרי שיודע לבצע פרסונליזציה של מידע ובטכנולוגיה שלומדת את המשתמש באמצעות ניתוח התוכן שהוא קורא - המנוע לומד את ההעדפות ואת תחומי העניין של המשתמשים, אך גם את סגנון התוכן המועדף.

הטכנולוגיה נקראת Spotback Rating. האחים קאופמן מסבירים, כי היא שונה מזו של גוגל ניוז ומהאתר Digg.com מפני שהיא אינה מוגבלת לחיפוש רק לפי מילות מפתח ומפני שיש לה אלמנטים ייחודיים אחרים.

בעתיד, מתכננים האחים קאופמן לפתח את המוצר, כך שיטפל בסוגים שונים של מידע, לאו דווקא במידע חדשותי או בתוכן הנוצר על ידי גולשים. הטכנולוגיה היא גנרית, כך שכל משתמש המבקש לקבל תוכן ייחודי יוכל לעשות זאת בכל הקשר.

האחים קאופמן מסבירים, כי ספוטבק פועלת בתחום שבו חברות היוצרות ערך אמיתי בעבור המשתמשים יכולות להתפתח ולגדול באופן משמעותי ולהפוך מחברות סטארט אפ לחברות בסדרי גודל של עשרות ומאות מיליוני דולרים. "אנו צופים שספוטבק תהפוך לחברה גדולה, שמובילה סטנדרט בתחום דירוג תוכן באינטרנט והתאמתו לכל משתמש", אומרים השניים.

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד