פעילות החיתום של לידר שוקי הון עזרה לה לחתום את השנה עם זינוק של 130% ברווח הנקי: הסתכם ב-27 מיליון שקל

פעילות החיתום שכללה 55 הנפקות ציבוריות ופרטיות היוותה כ-56% מההכנסות ו-61% מהרווח לפני מס; לידר טיפסה מאז הנפקתה במארס ב-16%

אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם

זרוע הפיננסים של קבוצת שרם-פודים-קלנר, לידר שוקי הון, פירסמה היום לראשונה את דו"חותיה הכספיים לשנת 2005. לפי הדו"חות נהנתה לידר, כמו בתי השקעות אחרים, משנה יוצאת דופן בשוק ההון: הרווח הנקי של החברה בשנת 2005 הסתכם בכ-27.2 מיליון שקל, זינוק של 130% לעומת רווח נקי של כ-11.5 מיליון שקל אשתקד.

בפעילות שוק ההון בתקופת הדו"ח, המשיכה מגמת הצמיחה בעסקי החברה, בעיקר בהיקף ההכנסות ממתן שירותי ייעוץ, חיתום, ברוקרג' וניהול הנפקות. מחזור הפעילות של החברה הסתכם בשנת 2005 בסך של כ-78.8 מיליון שקל לעומת סך של כ-51.1 מיליון שקל אשתקד - גידול של כ-53%.

בלידר נהנו מפעילות מאומצת בתחום הרווחי ביותר של שוק ההון - תחום החיתום. לידר היתה מעורבת במהלך השנה ב-55 הנפקות ציבוריות ופרטיות והפצות חבילות ניירות ערך, מתוכן כ-35 הנפקות ציבוריות, אשר במרביתן שימשה לידר הנפקות כמנהלת ראשית של קונסורציום חתמים. פעילות החיתום היוותה כ-56% מההכנסות, לאחר שתרמה ב-2005 כ-44 מיליון שקל לשורה העליונה. חשוב מכך, פעילות החיתום היוותה 61% מהרווח לפני מס. ההכנסות מהברוקראז' הסתכמו לכדי 13.8 מיליון שקל ומסחר בניירות ערך הכניס כ-21 מיליון שקל.

הרווח הגולמי בשנת 2005 הסתכם בכ-46.1 מיליון שקל, זינוק של כ-87% מ-2004. הרווח התפעולי של החברה הוכפל ב-2005 והסתכם בכ-38.5 מיליון שקל.

לידר שוקי הון, שבתחילת החודש השלימה הנפקה ראשונה של מניות לציבור בהיקף כולל של 33 מיליון שקל, רשמה מאז עלייה של 16% במניה. החברה אימצה מדיניות חלוקת דיווידנד במהלך שלושת השנים הבאות לפיה תחלק לפחות 60% מהרווח הנקי השנתי של החברה.

יו"ר לידר שוקי הון, יאיר פודים, הביע שביעות רצון: "לידר שוקי הון נותנת מענה לשינויים החלים כיום בשוק ההון ומרכזת תחת קורת גג אחת את כל פעילות הקבוצה, תוך ניצול מיטבי של המשאבים הקיימים בידיה והסינרגיה שביניהם".

מנכ"ל לידר שוקי הון, דני ברק, מסר כי התוצאות העסקיות הטובות בשילוב עם תוצאות ההנפקה המוצלחות ומחויבות החברה למצוינות פותחים בפניה אפשרויות להעמיק עוד יותר את פעילותה בשוק ההון, ולהמשיך להיות אחת מהחברות המקצועיות והדינמיות ביותר בשוק זה. ברק הרוויח ב-2005 6.1 מיליון שקל.

ללידר היתה שנה עמוסה גם מבחינת התקשרויות והתפתחות מעמדה בשוק ההון. במהלך 2005 חתמה לידר על חוזה לרכישת 30% מהבעלות על בית ההשקעות ילין לפידות. כמו כן, חתמה על הסכם עם בית ההשקעות האמריקאי WR המברכט, במסגרתו לידר מייצגת את בית ההשקעות בישראל, ותעניק בשיתוף עימו שירותי ייעוץ לגיוסי הון של חברות ישראליות בעיקר בשוק האמריקאי והקנדי. ללידר פעילות נוספת בשווקים הבינלאומיים, וזאת במסגרת התקשרותה עם בנק ההשקעות סימור פירס {Seymour Pierce}, בנק להשקעות מוביל בבורסת ה-AIM.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן