ראש מחלקת האכיפה בפדרציה לתקליטים: "לא נהסס לתבוע גולשים שיורידו מוסיקה מאתרי שיתוף קבצים"

כך אמר היום מוטי אמיתי בכנס באוניברסיטת חיפה בעקבות התביעה של חברות המוסיקה נגד מפעילי האתרים ליונטוורק ולהלה; לדבריו, בחודש הקרוב תקום חלופה חוקית לאתרי שיתוף קבצים

גליה ימיני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גליה ימיני

"אם לא תהיה ברירה, לא נהסס לתבוע גולשים שיורידו מהאינטרנט קבצי מוסיקה". כך אמר היום מוטי אמיתי, ראש מחלקת אכיפה בפדרציה לתקליטים בכנס שנערך במרכז למשפט וטכנולוגיה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. אמיתי הציג גם בשורה טובה לגולשים: "בחודש הקרוב אמורה לקום ביוזמת הפדרציה לתקליטים חלופה חוקית לאתרי שיתוף קבצים. האתר יכלול 95% מרפרטואר המוסיקה הישראלית, והגולשים יוכלו לרכוש באמצעותו שירים".

הכנס, שאורגן על ידי ד"ר מיכאל בירנהק, ראש המרכז למשפט וטכנולוגיה באוניברסיטת חיפה, נערך בעקבות התביעה של חברות המוסיקה והתקליטים נגד מפעילי האתרים ליונטוורק ולהלה. תביעה זו הסתיימה בשבוע שעבר בהסכם פשרה בין הצדדים.

מוטי אמיתי הדגיש בכנס כי הפדרציה לתקליטים מנסה לקדם חקיקה בנושא חוק זכויות יוצרים וחוק מדיה דיגיטלית: "לא ייתכן שישראל לא תתאים את עצמה לטכנולוגיות חדשות. החוקים הקיימים בנושא הם חוקים מנדטורים מתחילת המאה הקודמת שיש לעדכנם, וכן להוסיף חוקים חדשים בהתאם לטכנולוגיות הקיימות. אין לנו כוונה לפגוע בכל אוהבי המוסיקה האמיתיים בישראל. עם זאת, הציבור חייב להבין שהפקת דיסק היא יקרה מאוד ונעה בין 60,000 ל-100,000 דולר, לא כולל יחסי ציבור והפצה שאתרי האינטרנט מתיימרים להחליף".

עורך הדין יורם ליכטנשטיין, שייצג בדיונים המשפטיים את אתר להלה, אמר בכנס שאם חברות המוסיקה לא יתעשתו, הטכנולוגיה תנצח: "צריך פתרון של חלופות סבירות והגיוניות". שי לב ארי, מפעיל אתר ליונטוורק, שנתבע על ידי חברות התקליטים, ציין בדיון כי אי אפשר להפוך את כל הציבור לעבריין. לדבריו, אי אפשר להילחם בטכנולוגיה המתפתחת במהירות: "אם יסגרו אתר מסוים, ייפתח מייד לאחר מכן אתר אחר. במקום להילחם בטכנולוגיה, צריך לזרום איתה".

עורך הדין ערן פרזנטי שייצג את התובעים, התגונן מפני שאלות הסטודנטים בפקולטה למשפטים בחיפה, ואמר שהטכנולוגיות לשיתוף קבצים הן "כמו מכולת שמחלקת קניין של אחרים לכל דורש, ללא תמורה". לדבריו, הנזק שנגרם לתעשיית המוסיקה הוא אדיר: "אנו רואים את הסכם הפשרה כניצחון. בכוונתנו להמשיך הלאה בתביעות נגד אתרים דומים".

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות