גאיה-קום משנה את המודל העסקי: תתמקד בתקשורת לוויינית למטוסי נוסעים

כך נודע ל-TheMarker; החברה כבר מקיימת מגעים עם חברות תעופה אזרחית בארה"ב להתקנת המערכת; התקנות ראשונות של המערכת - כבר בשבועות הקרובים

ערן גבאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן גבאי

חברת גאיה-קום - החברה הבת של גילת סאטקום, זרוע התקשורת של וורלד גרופ הולדינגס שבשליטת צביקה בארינבוים - משנה את המודל העסקי. החברה תחל בקרוב לספק באמצעות לווייני חברת אירידיום שירותי תקשורת לוויינית גם למחלקות הנוסעים במטוסים אזרחיים - כך נודע ל-TheMarker. החברה צפויה לבצע התקנות ראשונות של המערכת כבר בשבועות הקרובים.

בחברה מתכננים להפוך את השירות לעיקר ההכנסות. החברה כבר מקיימת מגעים עם חברות תעופה אזרחית בארה"ב להתקנת המערכת. עד היום חיברה החברה למערכת את תא הטייס בלבד ב-7 מטוסי 747-200 של אל על, ואיפשרה תקשורת לוויינית בשירותי קול ונתונים.

המודל העסקי של גאיה-קום היה מבוסס עד כה בעיקר על מכירת טלפונים לווייניים לגופי ספנות וצבא וליחידות חילוץ והצלה באזורים שבהם לא קיימת מערכת תשתית תקשורת חלופית.

באפריל 2004 רכש בארנבוים את סאטקום מכונס נכסים תמורת 25.5 מיליון שקל, ובספטמבר רכשה סאטקום את גאיה-קום תמורת 1.9 מיליון שקל. גאיה-קום, אותה מנהל עמי שניידר שמשמש גם בתפקיד מנהל פיתוח עסקי של סאטקום, היא נציגת אירידיום בישראל הפועלת מאז ספטמבר 2001 בתחום התקשורת הלוויינית הניידת ומוכרת טלפונים לווייניים. לגאיה-קום יש הסכם הפצה עם חברת אירידיום העולמית, ומאז יולי 2003 היא בעלת רישיון ממשרד התקשורת להפעלת שירותי תקשורת לוויינית בישראל.

אירידיום היא ספקית תקשורת הלוויינים המובילה בעולם, ודיווחה לאחרונה על 127 אלף מנויים בסוף הרבעון השני של 2005. הכנסות החברה במחצית 2005 גדלו בכ-27%. לאירידיום רשת המבוססת על 66 לוויינים.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט