הסטארט-אפ אומניווי שהוקם לפני שנתיים באופקים חותם על עסקה ראשונה

הפיתוח של אומניווי מאפשר לאנשי הביטחון ומפעילי חדרי הבקרה בחברות לקבל תמונה מלאה מהשטח במקום תמונות קטועות שמגיעות ממצלמות שונות כיום

עודד חרמוני
עודד חרמוני
עודד חרמוני
עודד חרמוני

לאחר פחות משנתיים של פעילות סוגרת חברת הסטארט-אפ מאופקים אומניווי (OmniVee) את שתי העסקות הראשונות שלה. אומניווי הוקמה ב-2003 על ידי אייל אשד ובן קדרון ופיתחה מערכת תוכנה לשליטה במצלמות מעקב. הפיתוח של אומניווי מאפשר לאנשי הביטחון ומפעילי חדרי הבקרה בחברות לקבל תמונה מלאה מהשטח במקום תמונות קטועות שמגיעות ממצלמות שונות כיום. התוכנה אוספת את התמונות המתקבלות בזמן אמת מהמצלמות הפרושות בשטח ומאחדת אותן כך שמתקבלת תמונה רציפה שמאפשרת לחדר הבקרה לבצע את המעקב בלי קטיעה ובלי צורך במעבר פיזי ממצלמה למצלמה.

התוכנה משתלבת בקלות יחסית במגוון סוגי אתרים, ומאפשרת להבין ולנהל אירועים באופן שהיה בלתי אפשרי עד כה. כך למשל מאפשרת המערכת מעקב רציף בטרמינל בשדה תעופה, לאורך מנהרה, גדר גבול, מסביב לבניין או בין קומות שונות בבניין. באופן כזה היא משלימה את מערכות הזיהוי של חברות כמו נייס הפועלות בשוק המעקב והזיהוי בנמלי תעופה ואתרים אחרים. השוק אליו פונה החברה הוא שוק ענק הכולל כ-20 מיליון מצלמות מעקב ברחבי העולם. אתמול חתמה החברה על הסכם הפצה ראשון עם חברה אמריקאית מתחום הוידיאו הדיגיטאלי בהיקף של מאות אלפי דולרים. מנכ"ל החברה בן קדרון אומר כי הוא צופה הכנסות של מיליון דולר בשנת המכירות הראשונה של החברה - 2005.

יושב ראש דירקטוריון החברה יורם רומם (לשעבר מנהל סאפיינס) הוסיף כי "החברה פונה לשוק עצום ומספקת צורך חיוני. מפעילי חדרי בקרה לטלוויזיות במעגל סגור אינם מסוגלים להתמצא באוקיינוס האינפורמציה המועבר אליהם מהשטח. אומניווי פותרת בעיה זו ומאפשרת לבקרים להבין את המידע על ידי צפייה נוחה ואינטואיטיבית.

אומניווי צפויה לעזוב את החממה הטכנולוגית באופקים באפריל השנה ולעבור למרכז הארץ. ואולם ככל הנראה תשאיר את מרכז הפיתוח שלה, הכולל כיום שבעה עובדים, באופקים. קדרון אומר כי החברה מתכוונת לגייס עתה כסף ממשקיעים אסטרטגיים בהיקף של 3-1 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"