"מירס תעבור בקרוב להפסדים; תיאלץ להתמזג לקבוצת תקשורת גדולה"

נשואה זנקס: מירס רושמת רווחים כבר כמה שנים, אולם התחרות תשחוק את רווחיה; למירס נתח שוק של 4% וההכנסה הממוצעת הגבוהה ללקוח בין חברות הסלולר

גיא הדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא הדס

חברת הסלולר מירס תעבור בקרוב להפסדים, כך מעריך אנליסט התקשורת של בית ההשקעות נשואה זנקס, חיים ישראל. מירס היא חברה פרטית המוחזקת על ידי אמפל ומוטורולה ולכן אינה מפרסמת את דו"חותיה הכספיים, אולם מנתוניה הכספיים של אמפל עולה כי היא רווחית, דבר נדיר יחסית בנוף שוק התקשורת הישראלי.

עם זאת, בנשואה זנקס טוענים כי שני תהליכים מרכזיים יביאו את מירס בקרוב להפסדים. הראשון הוא הרצון שלה לחדור לשוק הפרטי שהוא רווי ביותר. כבר עתה החברה משקיעה כספים רבים בהחדרת המותג "אמיגו" לשוק הפרטי, אולם ככל הנראה לא הצלחה מרובה.

למירס יש היום כ-170 אלף מנויים המהווים כ-4% מסך המנויים הסלולריים בישראל. השוק בה היא פועלת - השוק העסקי בעיקר בקרב עסקי הצווארון הכחול הוא רווחי ביותר והיא זוכה להכנסה ממוצעת ללקוח הגבוהה ביותר בין 4 חברות הסלולר.

עם זאת, ישראל טוען כי מכיוון שהשוק רווחי הוא קורץ לשאר חברות הסלולר שינסו לנגוס ממנו נתח. "כדי להגיע למסה קריטית של מנויים במצב השוק היום מירס תזדקק לכמיליון מנויים. הסיכוי לכך הוא נמוך ביותר", אומר ישראל.

הפיתרון המסתמן על פי מומחי נשואה זנקס הוא "בליעתה" של מירס על ידי אחת מגושי התקשורת הגדולות שיתפתחו עם פתיחת השוק לתחרות: הגוש של בזק, הכולל את פלאפון, גוש הכבלים והגוש שיורכב סביב סלקום.

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?