תבל מאמינה בקהילה הדתית - הגישה בקשה לערוץ דתי חדש

כך נודע ל-TheMarker.com; הסתייגות של ח"כ יגאל ביבי לתיקון לחוק הבזק: להעביר את הערוץ של עובדיה יוסף לכבלים; הטיפול הועבר לוועדת הכנסת

גיא הדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיא הדס

חברת הכבלים תבל העבירה לפני כחודש בקשה מסודרת למינהלת להסדרת השידורים לציבור לאישור ערוץ דתי חדש, כך נודע ל-TheMarker.com. המינהלת בודקת בימים אלה את הבקשה.

יש לציין כי ערוץ זה אינו קשור לערוץ הדתי-מסורתי שאמור לעלות במסגרת הערוצים הייעודיים שימומנו מפרסום וישודרו בכבלים. המכרז לערוץ הייעודי אמור לצאת לדרך בעוד כשמונה חודשים. מתבל נמסר כי אכן ביקשו לאשר ערוץ דתי שתכניו יהיו מגוונים ויכללו שיעורי דת, דיונים בפרשיות השבוע ועוד.

אתמול בלילה, במהלך הדיונים של ועדת הכלכלה בתיקון לחוק הבזק, דרש ח"כ יגאל ביבי להפוך את הערוץ הלווייני בו משודרות דרשותיו של הרב עובדיה יוסף, לערוץ לגיטימי ומוסדר שיועבר באמצעות חברות הכבלים והלוויין.

יו"ר הוועדה, ח"כ אברהם פורז, התנגד לשינוי, אולם לאחר דיון סוער הוחלט כי ההסתייגות של ח"כ ביבי תועבר לוועדת הכנסת שתדון בכך ביום שני. בוועדת הכלכלה יושבים 5 חברי כנסת דתיים מתוך 15: נחום לנגנטל ויגאל ביבי מהמפד"ל, יצחק גאגולה ויצחק ועקנין מש"ס ואברהם רביץ מיהדות התורה.

בנוסף, ועדת הכלכלה החליטה להעביר לדיון בוועדת הכנסת גם את ההסתייגות לשידור פורנוגרפיה בכבלים ובלוויין. גם ח"כ נחמה רונן, ממפלגת המרכז, תומכת בהגבלת שידורי פורנוגרפיה. נראה כי חברי הכנסת הדתיים מנסים לנצל את הלחץ המופעל על ועדת הכלכלה להעביר את התיקון לחוק הבזק לפני היציאה לפגרה בסוף החודש, כדי להשיג מטרות סקטוריאליות.

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"