זו עדיין אותה חברה?

היום הודיע מנהל בכיר נוסף בנטוויז'ן - הרביעי במספר מאז עזיבתה של רות אלון - על פרישתו. במקביל, מינה המנכ"ל החדש גלעד רבינוביץ' שישה מנהלים חדשים

נתן ליפסון
נתן ליפסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתן ליפסון
נתן ליפסון

מה מזהה ומייחד גוף עסקי? אם אתם חושבים שהתשובה היא המנהלים - אולי בגלל השפעתם המכרעת על כיווני ההתפתחות של החברה, אזי נטוויז'ן של לפני חצי שנה היא לא נטוויז'ן של היום.

מאז שהמנכ"לית הקודמת, רות אלון, פרשה, ומאז שהתפקיד הזה מאוכלס על ידי גלעד רבינוביץ', עזבו את החברה ארבעה מנהלים בכירים, ובמקביל מונו לה שישה מנהלים בכירים חדשים.
שורת העוזבים מאז שאלון פרשה, עזבו את נטוויז'ן סמנכ"ל התשתיות והטכנולוגיה, מארק גזית, מנהל היחידה העסקית שירותי תמיכה, שוקי לפיד, סמנכ"ל השירות והתפעול, ששון לוי, וסמנכ"ל הפיתוח העסקי, מיכה מקובר.

לרשימה הזאת צריך להוסיף גם את מנהל שירות לקוחות עסקיים, דורון חסיד, העוזב יחד עם לוי, ואת משרד יחסי הציבור לשעבר של נטוויז'ן, וגנר-גרינשטיין-קיציס.

מאז שאלון פרשה, מונו בנטוויז'ן סמנכ"לית השיווק, אסנת גוליק, מנהלת היחידה העסקית שירותי תמיכה, תמי גינזבורג, סמנכ"ל תשתיות וטכנולוגיה, יובל צעירי, סמנכ"ל משאבי אנוש, קובי ציטר, סמנכ"לית כספים, רוית בר-ניב, וסמנכ"ל פיתוח עסקי, אבי בהגן.

ולרשימה הזאת צריך להוסיף את משרד עורכי הדין הנוסף העובד בעבור נטוויז'ן - רונן ברק, ואת משרד יחסי הציבור החדש, דורן תקשורת.
הגיעו למיצוי "כשמנכ"לים מתחלפים גם מנהלים אחרים מתחלפים", אומר רבינוביץ'. "כמה מאלה שעזבו עבדו בנטוויז'ן פרקי זמן ארוכים למדי והגיעו למיצוי".

האם הם עזבו בגלל פגיעה בתנאי העסקתם, בגלל שנדרש מהם יותר, בגלל שלא קיבלו מה שציפו לו? "כלל וכלל לא", אומר רבינוביץ'.

מצד אחד, יש צדק בדבריו של רבינוביץ' - מנכ"לים מתחלפים כל הזמן, ואיתם גם לא מעט מנהלים בדרגי הביניים. אבל בנטוויז'ן זה נראה בכל זאת קצת חריג - ארבעה עוזבים ושישה חדשים מתמנים.

רות אלון לא רק ניהלה את נטוויז'ן, היא גם הקימה אותה. לא לבד כמובן: היא וששון לוי, לדוגמה, ישבו בראשיתה של החברה באותו חדר ותמכו בלקוחות בטלפון.

לאורך השנים בהן ניהלה אלון את נטוויז'ן, התגבשה מסביבה קבוצה נאמנה ומלוכדת של מנהלים שראו איתה ובינם לבין עצמם עין בעין. בעבורם, הסביבה המקצועית היתה הסביבה החברתית - מהמאפיינים החשובים של חברות סטארט אפ.
חברת מיינסטרים גדולה וכבדה אבל בשלב מסוים נטוויז'ן חדלה מלהיות סטארט אפ, והפכה להיות חברת מיינסטרים גדולה וכבדה. זאת, יחד עם אחריות לספק שירות לעשרות אלפי לקוחות, ויוזמה להנפקת מניות בוול סטריט.

יכול להיות שאלון בעצמה לא שרדה את השינוי הזה ובשל כך עזבה את תפקידה. כך או אחרת, בעבור המנהלים שעבדו איתה מקרוב, הביאה עזיבתה לשינוי עמוק בסביבתם המקצועית, וכנראה שלפחות בשביל כמה מהם השינוי היה חד מדי.

רבינוביץ', לעומת זאת, מגיע מחברה גדולה - לפני שמונה למנכ"ל נטוויז'ן הוא היה מנכ"ל חברת המחשבים מלם. ואם נטוויז'ן היא כבר חברה בוגרת, כנראה שיש לו את הכישורים הנחוצים כדי לנהל אותה.
שינוי זהות השינוי במשרה הבכירה ביותר בנטוויז'ן מסמל במידה רבה שינוי עמוק בזהותה. אבל אסור לטעות: אם הוא יביא לזעזוע במימד הנוסף המזהה אותה - בסיס הלקוחות - הוא לא יהיה מוצלח.

אבל הנה פרשנות נוספת: לפני שנה, כשאינטרנט זהב הונפקה לפי שווי של חצי מיליארד דולר, מנהלי נטוויז'ן שקיבלו אופציות היו יכולים לקוות "לעשות מכה" יפה. אבל היום, כשאינטרנט זהב נסחרת ב-120 מיליון דולר, חלומות ההתעשרות התכווצו קצת.

האופציות שהמנהלים האלה קיבלו כשהתחילו לעבוד בנטוויז'ן כבר עברו מזמן את שלב ה-Vesting. כשה-Vesting נגמר, מציעים אופציות נוספות. אבל הפעם זה כנראה במחיר מימוש גבוה יותר - אבל חשוב מכך: עם שווי פוטנציאלי נמוך הרבה יותר.

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"