אז איך זה שאתם רווחיים?

בת-אל סקאל מונה את שתי הסיבות העיקריות לכך שסקאל-און ליין, המוכרת מוצרי חשמל באינטרנט, היא חברה רווחית - מהיום הראשון

נתן ליפסון
נתן ליפסון
נתן ליפסון
נתן ליפסון

בת-אל סקאל היא כנראה מהמנהלים הצעירים ביותר בתחום שבו היא עוסקת (וכנראה שגם האשה היחידה). גם הענף שבו היא פועלת - מסחר אלקטרוני קמעוני - הוא מממגזרי המסחר הצעירים ביותר בישראל.

אבל בת-אל סקאל יכולה כבר להתגאות במה שרבים ממתחריה מייחלים לו ובמה שרבים מאלה אולי לא יגיעו אליו לעולם - רווח: בסוף החודש, כשהיא מפחיתה את ההוצאות מההכנסות, המספר הוא חיובי.

וזה לא קרה לאחרונה - לדברי סקאל, החברה שהיא מנהלת, סקאל און-ליין - מרוויחה מיום הפעילות הראשון שלה, לפני כשנה וחצי.

והנה עוד פרט מעניין: כמה אתם חושבים שהחברה האם, חברת האחים סקאל, השקיעה בסקאל און-ליין?

הנה כמה מספרים מהתעשייה: בגולד טרייד, מפעילת אתר המסחר האלקטרוני P1000, הושקעו עד כה כ-5 מיליון דולר. באתר המסחר האלקטרוני קומבינה, הצפוי להתמזג בקרוב עם חברת כלכלה ישנה עקב קשיים פיננסיים שהביאו כמעט לפשיטת רגל, הושקע ככל הנראה סכום דומה.

לא כולם הוציאו כל כך הרבה כסף: באתר אולסייל, שהוקם על ידי יאיר שמש, הושקעו כמעט 2 מיליון דולר, וזה גם הסכום שהושקע בפורסייל ישראל מקבוצת ארט-אין.

אבל המספרים האלה מטעים, כי בסקאל און-ליין הושקעו עד כה, כך לדברי בת-אל סקאל, "כמה מאות אלפי דולרים" - פחות ממיליון.

אז מה מסביר את ההצלחה של סקאל און-ליין? לא, גם לא אופי המוצרים - הלהיטים של סקאל און-ליין הם גם שוברי הקופות של אתרי המסחר האלקטרוני הקמעוני האחרים - מוצרי חשמל ואלקטרוניקה.

שיטת המכירה? רוב המכירות של סקאל און-ליין לא נעשות בשיטה הנפוצה ביותר באינטרנט -מכרזים.

בסקאל און-ליין ניתן לרכוש גם באמצעות "כסף וירטואלי", אותו הרשת "מנפיקה" -"נטקאש". בכסף הזה ניתן לקנות רק באתר של החברה, למרות שמקבלים אותו גם בקניות בחנויות האוף-ליין.

השימוש בנטקאש, ביחד עם המבצעים התכופים באתר - המתחרים לעתים ישירות בפעילות החנויות הפיסיות - מוריד את מחיר המוצרים, אבל עדיין לא יכול להסביר את הרווח.
סוד הרווח אז איך זה שאתם מרוויחים בעוד שהאחרים מפסידים? בת-אל סקאל מונה את שתי הסיבות העיקריות: "כי אנחנו מייבאים ישירות וחוסכים בפערי התיווך, וכי אנחנו קונים בכמויות גדולות ולכן מקבלים מחירים טובים".

חברת האחים סקאל, שהוקמה על ידי סולי ומאיר סקאל ונמצאת עדיין בבעלותם המלאה, היא מגופי המסחר הגדולים ביותר בישראל.

החברה פעילה כבר יותר מ-20 שנה במכירת מוצרי צריכה. פעילותה מרוכזת בשתי זרועות: סקאל ספורט וסקאל דיוטי פרי.

סקאל ספורט מפעילה כ-60 חנויות ברחבי הארץ, בהן גם חנויות של המותגים פולו ראלף לורן, DKNY, קלווין קליין, טימברלנד, קדס, BEBE ואחרים.

זרוע הדיוטי פרי מפעילה כמובן את רשת החנויות הפטורות ממכס של האחים סקאל בשדה התעופה בן גוריון, באילת, בחיפה, באשדוד, במעבר הגבול לירדן ובמסופים נוספים.

אבל היא גם מפעילה רשת של 8 חנויות סקאל ישיר, המתמחות במוצרי חשמל ואלקטרוניקה ועוד 23 סניפים בתוך חנויות המשביר לצרכן.

מחזור המכירות השנתי של האחים סקאל הוא כמיליארד שקל - משהו כמו קצב המכירות השנתי הנוכחי בכל מגזר המסחר האלקטרוני בישראל.

כדי להגיע לרווח ממסחר אלקטרוני, בוודאי בעידן שבו התחרות כה קשה, יש צורך להגיע למאסה קריטית של מחזור - לא כדי לקבוע מחירי מכירה, כי אם ללחוץ את מחירי קנייה.

"רק בחנות הדיוטי פרי שבבן גוריון אנחנו מוכרים כ-10,000 טלוויזיות 21 אינץ' מדי חודש", אומרת סקאל, "אם מוסיפים לזה את הטלוויזיות שאנחנו קונים לרשת כולה, מבינים שאנחנו קונים בכמויות אדירות".

זאת מאסה קריטית. מי מהמתחרות של סקאל און-ליין יכולה לרתום כזה כוח קנייה, המאפשר לה לקנות את המוצרים שהיא מוכרת במחירים הכי נמוכים? אין אף אתר מסחר אלקטרוני הפעיל באינטרנט בלבד, שמתקרב להיקפים האלה. ככל הנראה אין אתר המוכר ביותר מ-2 מיליון דולר בחודש, שזה בערך עשירית מהיקף הפעילות של קבוצת סקאל.

כמה זמן יחלוף עד שלאתר אינטרנט כלשהו - כולל סקאל און-ליין - יהיו מכירות של יותר מ-20 מיליון דולר בחודש? כנראה שדי הרבה. לרשת השופרסל היו נחוצות שנים רבות כדי להגיע למחזור המכירות הנוכחי שלה - כ-30 מיליון דולר בחודש.

אז מה גרם לכך שסקאל און-ליין היא רווחית, ועוד מהיום הראשון? לא הכנסות גדולות יותר. בטח שלא בשלב הזה שבו השוק נמצא. מה שהביא לכך הוא הוצאות נמוכות יותר.

אם המתחרות של סקאל און-ליין קונות מוצר שאותו הן מוכרות באתר ב-100 שקל, סקאל און-ליין, הרותמת לטובתה את כוח הקנייה של אופרציית הכלכלה הישנה של החברה האם שלה, קונה ב-90 שקל ואולי פחות.

נכון, סקאל און-ליין "קונה" שירותים מהחברה האם, כמו לדוגמה שירות לקוחות ושירותי מערך לוגיסטי, וגם לתמחור השירותים האלה יש השפעה על הרווחיות.

אבל סקאל און-ליין ממחישה בכל זאת את היתרונות העצומים שיכולים להיות לחברות כלכלה ישנה הצועדות לתוך הכלכלה החדשה. וכאשר המתחרות האחרות מפסידות, וכאשר ידם של המשקיעים נקמצת, זה אומר משהו גם על סיכויי ההישרדות שלה ושל מתחרותיה.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?