אמיתי זיו

רשות החדשנות הודיעה היום (א') רשמית על פרסום המכרז לאיתור מנכ"ל חדש לרשות החדשנות, גוף התמיכה וההשקעות הממשלתי לתעשיית ההיי-טק.

ועדת האיתור לתפקיד המנכ"ל כבר החלה להתכנס לפני כמה שבועות וכעת מפרסמת את תנאי הסף במכרז. בתמצות, מתנאי המכרז עולה כי המועמד יהיה חייב להיות בעל נסיון כלשהו בתעשייה, וקריירה צבאית או ממשלתית בלבד אינן מספיקות לתפקיד. זהו קריטריון חשוב היות שהוא מונע פוליטיזציה של התפקיד - שהוא מקצועי באופיו.

בהודעה לעיתונות על ההליך מסר ד"ר עמי אפלבאום, יו"ר רשות החדשנות: "ההיי-טק הישראלי אחראי כיום ל-43% מהיצוא התעשייתי של מדינת ישראל ול-15% מהתל"ג. ההון האנושי שבו התברכה מדינת ישראל הוא משאב הטבע החשוב ביותר שלנו. מועצת רשות החדשנות שמה לעצמה כמטרה לאתר מנכ"ל שיוביל בהצלחה את פעילותה הענפה של הרשות בקידום המחקר והפיתוח של החדשנות הטכנולוגית בתעשייה הישראלית, וימשיך בביסוס מעמדה הבינלאומי כמובילת חדשנות וטכנולוגיה מתקדמת".

תנאי הסף במכרז קובעים כי המנכ"ל או המנכ"לית הבאים חייבים לעמוד בקריטריונים הבאים: במהלך 15 השנים האחרונות המועמד חייב ניסיון של 8 כמנכ"ל תאגיד תעשייתי של 80 מיליון שקל, או מנהל חטיבה עסקית בתאגיד כזה, או לחילופין שותף בקרן הון סיכון שביצע השקעות של 200 מיליון שקל במצטבר. המועמד יכול להיות קצין בדרגת אלוף משנה או מנכ"ל בשירות הציבורי, אך זאת בתנאי שיש לו גם ותק של לפחות 5 שנים בתנאים שהוזכרו קודם, כלומר תפקיד אזרחי בתעשייה. המכרז יהיה פתוח להגשות עד 10 בנובמבר.

רשות החדשנות, שנקראה בעבר אגף המדען הראשי, היא הזרוע הממשלתית לתמיכה בהיי-טק. הרשות תומכת במיזמים בתחילת דרכם, בתוכנית החממות, במאגדי חדשנות ועוד. באחרונה היתה הרשות אחראית לתוכנית לעידוד מוסדיים להשקעה בהיי-טק. תקציבה של הרשות הוא כ-1.8 מיליארד שקל בשנה. ב-2020 התקציב גדל (עקב משבר הקורונה) - ויסתכם בכ-2 מיליארד שקל. רשות החדשנות קמה, במבנה הנוכחי שלה, ב-2016, ומאז עמד בראשה אהרון אהרון - שהגיע גם הוא מעולם ההיי-טק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום