פתרון למובטלים? הממשלה תשקיע 60 מיליון שקל בהכשרת אקדמאים בהיי-טק

תוכנית חדשה תתמרץ מכונים או מעסיקים שיכשירו במהירות כ-3,000 מבקשי עבודה ■ מענק של עד 45 אלף שקל יינתן לחברות על כל עובד שיעסיקו

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי היי-טק. אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

משרד האוצר, משרד הכלכלה ורשות החדשנות הודיעו היום (א') כי הם משיקים תוכנית משותפת שתעודד הכשרה והשמה של מבקשי עבודה במטרה לשלב יותר אנשים בענפי ההיי-טק. מדובר בקול קורא שמיועד למעסיקים או גופי הכשרה שעובדים עם מעסיקים – שמטרתו הכשרה בשנה הקרובה של כ-3,000 עובדים במקצועות מו"פ ותומכי מו"פ.

התוכנית נועדה לגופים שיציעו הכשרה ותעסוקה למינימום עשרה עובדים  – כשעל כל מועסק הם יקבלו בין 25 אלף שקל ל-45 אלף שקל. 25% מהמענק יחולק על תהליך ההכשרה ו-75% על העסקה של בוגר התוכנית. הקול הקורא שיושק השבוע פתוח להצעות למשך 4 שבועות ויתעדף תוכניות הכשרה שקצרות מ-12 חודשים – עם פוטנציאל העסקה תוך חצי שנה מסיום ההכשרה.

שלושת הגופים הגו את התוכנית בשבועות האחרונים כמענה למשבר התעסוקתי שאליו נקלעה ישראל בעקבות מגפת הקורונה. בשל הסגר השני הצטרפו למעגל מבקשי העבודה עוד מאות אלפי ישראלים. המטרה של התוכנית היא להכניס לשוק העבודה אנשים בעלי מיומנויות גבוהות – אקדמאיים או בוגרי לימודי תעודה ולהכשיר אותם במהירות במקצועות שקשורים למחקר ופיתוח, סייבר, IT, בקרת איכות, SDR ו-DevOps.

על פי הודעת הרשות תינתן העדפה למבקשי תעסוקה שלא מועסקים בענף ההיי-טק. המשמעות היא שהתוכנית לא תאפשר קידום של אנשים שכבר עובדים בהיי-טק ומעוניינים לרכוש מיומנויות נוספות. עלות התוכנית היא 60 מיליון שקל ואם היא תצליח – היא תורחב שוב.

על פי רשות החדשנות, לתוכנית אין תנאי סף נוקשים והיא מיועדת לכלל סוגי המודלים של הכשרה והשמה. היא מתאימה להכשרה מקוונת או משולבת (פיזית ומקוונת), הכשרה של המעסיק או הכשרה על ידי גוף ייעודי ואז התמחות והשמה אצל המעסיק, או העסקת בוגרי התוכנית כפרילנסרים או שכירים ושילובם במקצועות מו"פ או תומכי מו"פ.

רשות החדשנות השיקה לפני כחודשיים את ה"קרן לפיתוח הון אנושי", שבה היא מעניקה תמיכה בשיעור של 30%-70% לתוכניות הכשרה, התמחות או השמה של עובדי מו"פ בהיי-טק. על פי הרשות המטרה היא לעודד שילוב של ישראלים שיש להם תת ייצוג בהיי-טק - כמו למשל תושבי הפריפריה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker