שגיא כהן
שגיא כהן

חברת אורורה לאבס (Aurora Labs), שפיתחה מערכת המאפשרת לנהל ולעדכן תוכנה מרחוק בכלי רכב, הודיעה היום (ג') על השלמת סבב השקעה B בהיקף 23 מיליון דולר.

את הסבב הנוכחי הובילו המשקיע מריוס נכט, ממייסדי חברת צ'ק פוינט, ו-LG Technology Ventures, זרוע ההשקעות של חברת LG הקוריאנית. בסבב השתתפו גם חברת האחזקות פורשה SE, שמחזיקה בקבוצת פולקסווגן (כולל מותגי אאודי, פורשה, סקודה וסיאט), חברת Toyota Tsusho, זרוע ההשקעות UL Ventures של חברת תקני הבטיחות העולמית UL, וכן המשקיעים הקיימים. סך גיוסי החברה מסתכמים כעת בכ-34 מיליון דולר.

אורורה לאבס פיתחה מערכת המיועדת ליצרניות רכב, המאפשרת להן לנהל את התוכנה בכלי הרכב מרחוק, לבצע עדכונים, לאסוף נתונים בזמן אמת ולהפיק תובנות – וכך לשמור על המערכות מפני תקלות ומתקפות סייבר.

הפיתוח של אורורה אוסף ברציפות נתונים שמאפשרים גילוי מוקדם של שגיאות ותקלות בשורות הקוד – ותיקון שלהן בזמן אמת, ללא זמני השבתה. "אורורה לאבס מאפשרת ליצרנים לעבור ממצב שבו הם מגיבים לבעיות בתוכנת הרכב, למצב שבו הם חוזים ומטפלים פרואקטיבית בבעיות בתוכנה לפני שנוצרת תקלה ברכב", נמסר.

המערכת שפיתחה אורורה לאבס
המערכת שפיתחה אורורה לאבסצילום: Aurora Labs

כיום, בתעשיית הרכב יש מעבר להנעה חשמלית, מערכות בטיחות אוטונומיות ונסיעה אוטונומית – ובהתאם לכך זינוק מהיר בשורות הקוד בתוכנה ברכבים. לאור זאת, רגולציה עולמית חדשה (UNECE WP.29) תכתיב כללים לניהול מרחוק של התוכנה ברכבים לכל אורך חייהם: למשל, אבטחת סייבר, מניעת תקלות, עדכוני תוכנה ועוד.

על פי זוהר פוקס, מייסד שותף ומנכ"ל אורורה לאבס, הרגולציה החדשה מעניקה רוח גבית לחברה. "לאור ההתאמות שמבצעות יצרניות הרכב לקראת הרגולציה החדשה, שנותנות עדיפות לתוכנה בפיתוח המוצרים, אורורה לאבס הופכת להיות שותפה אסטרטגית אשר עוזרת ליצרנים לבדל ולעדכן את הרכבים והמכשירים וליצור מודלים עסקיים חדשים - הרבה מעבר למה שטסלה הציגה עד כה", מסר.

אורורה לאבס הוקמה ב-2016 על ידי פוקס ושותפו אורי לדרמן (סמנכ"ל תפעול וכספים). החברה מעסיקה כ-30 עובדים, מתוכם 21 בת"א והשאר בגרמניה, צפון מקדוניה וארה"ב. על פי החברה, בין לקוחותיה אפשר למצוא ארבע ענקיות רכב, "שאחראיות על שליש מייצור המכוניות העולמי", וכן "יצרן אלקטרוניקה בינלאומי".

על פי החברה, היעד הבא הוא הגדלת צוות העובדים ומעבר לשלב ייצור סדרתי עבור הלקוחות הנוכחיים. החברה גם מעוניינת להתרחב לתחומים מעבר לתעשיית הרכב – כמו האינטרנט של הדברים וערים חכמות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker