ב.מ.וו תטמיע את תוכנת "חישת הכביש" של טקטייל הישראלית - כדי לשפר את בטיחות הנהיגה

העסקה כוללת את כל הסדרות והמותגים של החברה, כולל מיני ורולס רויס - ומוערכת במיליוני דולרים

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדי חברת טקטייל מוביליטי
עובדי חברת טקטייל מוביליטיצילום: אלכס פרגמנט

חברת טקטייל מוביליטי (Tactile Mobility) הישראלית הודיעה כי חתמה על חוזה להטמעת התוכנה שלה בכלי הרכב העתידיים של קבוצת BMW, החל משנת הייצור 2021. מדובר בתוכנה ל"חישת כביש", שאמורה לשפר את הביצועים של כלי הרכב – ולהגדיל את בטיחות הנהיגה.

בועז מזרחי, סמנכ״ל הטכנולוגיות בטקטייל מוביליטיצילום: בועז אסף הבר

החברה לא חשפה את תנאי העסקה המלאים, אך מדובר בעסקה רב-שנתית הנוגעת לכלל כלי הרכב המיוצרים – כך שהיא מוערכת במיליוני דולרים. לפי החברה, זהו הסכם מסחרי להטמעת הטכנולוגיה של טקטייל בכלי הרכב של קבוצת ב.מ.וו על כל הסדרות והמותגים, כולל מיני ורולס רויס. "החל בקיץ 2021 כלל כלי הרכב יירדו מפס הייצור מאובזרים בטכנולוגיה של טקטייל מוביליטי ויאפשרו קבלת מידע שוטף על תנאי הכביש, ובכלל זאת מצב אחיזת כלי הרכב בכביש והחלקה", נמסר. ההסכם מגיע לאחר תקופה ממושכת של פיילוט והוכחת היתכנות.

התוכנה של טקטייל מוביליטי עושה שימוש בחיישנים הקיימים של כלי הרכב (מהירות גלגלים, סל"ד ועוד) כדי לאסוף נתונים לגבי הנסיעה והכביש, מעבדת אותם ומעבירה אותם למחשב כלי הרכב. היא מנתחת בין השאר את מערכות המתלים, יעילות הבלימה, בריאות הצמיגים; ואת תנאי הכביש (למשל, בורות וסדקים).

הטכנולוגיה מאפשר למחשב כלי הרכב להתאים את הנסיעה לנתונים הללו – וכך אמורה לשפר ביצועי הבטיחות והיעילות של הרכב - כמו שיפור האחיזה בכביש, מניעת החלקה, קיצור זמן הבלימה ושיפור ביצועי מערכת בקרת השיוט האדפטיבית.

החברה, שגייסה עד היום 18 מיליון דולר, נוסדה ב-2012 על ידי בועז מזרחי, יוסי שירי ואלכס אקרמן. היא מעסיקה 30 עובדים בישראל לצד נציגויות בחו"ל. לפני כמה חודשים דיווחה על שיתוף פעולה עם פורשה, שהיא גם אחת המשקיעות בחברה. החברה אומרת שהיא עובדת עם ארבע יצרניות כלי רכב גלובליות נוספות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker