חברת הסייבר הישראלית EverC גייסה 35 מיליון דולר

את הסיבוב הובילה הקרן הישראלית רד דוט קפיטל פרטנרס, שבין החברות שבהן השקיעה נמצאות ארמיס, קלארוטי וגלובל-אי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צוות EverC
צוות EverCצילום: EverC

חברת הסייבר הישראלית EverC (לשעבר Evercompliant), שפיתחה כלים לאיתור ומניעת הלבנת כספים אלקטרונית (הלבנת עסקות מקוונות), הודיעה כי השלימה סבב גיוס הון שני בסך 35 מיליון דולר. את הסיבוב הובילה הקרן הישראלית רד דוט קפיטל פרטנרס, שבין החברות שבהן השקיעה נמצאות ארמיס, קלארוטי וגלובל-אי. אליה הצטרפה משקיעה חדשה – מאור פרטנרס, וכן משקיעים קודמים בחברה - בהם ויולה ונצ'רס, ארבור ונצ'רס, קרן ההשקעות של אמריקן אקספרס ו-Joey Low. הסבב החדש מביא את סך ההשקעות בחברה ל-67 מיליון דולר.

לחברת EverC יש שני מוצרים מובילים לשתי מטרות עיקריות: איתור הלבנת הון ברשת ושמירה על שווקים מקוונים וכן מוצר שמאפשר תשלומים ברשת מפני פעילות לא חוקית. המוצרים מיועדים לחברות כמו בנקים, חברות כרטיסי אשראי ועיבוד תשלומים מקוונים, חברות סליקה, זירות מסחר אלקטרוניות וסוכנויות אכיפת חוק.

EverC מפתחת כלים מבוססי בינה מלאכותית ולמידת מכונה שסורקים את מאות מיליוני הדומיינים של הלקוחות שלה. הנתונים שנאספים מספקים ללקוחות החברה הערכות ותובנות שמאפשרות לחשוף סיכונים בעסקות שמתבצעות אצלם.

לדברי החברה, היקף הרכישות המקוונות הגלובלי נמצא במגמת עלייה מתמדת, ואילו הקורונה האיצה משמעותית את ענף הסחר האלקטרוני והאימוץ של פתרונות תשלום דיגיטליים. העלייה המהירה לוותה גם בצמיחה של פעילות פלילית ברשת. על פי חישובים שערכה החברה, כ-500 מיליארד דולר מולבנים מדי שנה בהונאות בעסקות מקוונות. החברה מציינת כי פשעים כמו סחר בנשים, מכירת סמים, הונאות קשישים, מימון טרור והימורים לא-חוקיים הן חלק מהפעילויות שמוסוות מאחורי פעילות לגיטימית וקשה לעקוב אחריהן ולחשוף אותן, והכלים של החברה נועדו להילחם בתופעה.

המודל העסקי של החברה מבוסס על תשלום מנויי SaaS (תוכנה כשירות). בין לקוחותיה של החברה ניתן למצוא את חברת אמריקן אקספרס, וכן מוסדות פיננסיים וספקיות שירותי תשלום נוספים שלא ניתן לחשוף את שמם.

החברה הוקמה ב-2015 על ידי רון טייכר, מנכ"ל החברה; נועם רבינוביץ', סמנכ"ל הטכנולוגיות; ורז אברמוב, סמנכ"ל מוצר. החברה מעסיקה 110 עובדים – מהם 88 במשרדי החברה בתל אביב והיתר במשרדיה בניו יורק ושנחאי. בהון שגייסה, החברה מתכוונת להרחיב את מרכז המחקר והפיתוח בישראל ואת סל המוצרים שהיא מציעה. בשלב הראשון היא תבצע גיוס של כ-20 עובדים חדשים - בהם אנשי פיתוח, JAVA ומדעני נתונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker