הקרן לאנשים מיומנים: רשות החדשנות מקצה 20 מיליון שקל להכשרות מתכנתים

הרשות תיתן מענקים בשיעור תמיכה של 70%-30% לתוכניות העוסקות בהכשרה, התמחות, השמה, הסבה ושימור של עובדי מחקר ופיתוח בתעשיית ההיי־טק הישראלית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל רשות החדשנות, אהרון אהרון
מנכ"ל רשות החדשנות, אהרון אהרוןצילום: עופר וקנין

רשות החדשנות הודיעה כי היא משיקה "קרן לפיתוח הון אנושי" שתיתן מענקים בשיעור תמיכה של 30%-70% לתוכניות העוסקות בהכשרה, התמחות, השמה, הסבה ושימור של עובדי מחקר ופיתוח בתעשיית ההיי־טק הישראלית. הרשות מקצה לשנת הפעילות הראשונה של הקרן 20 מיליון שקל מתקציבה.

הרשות אינה נוקבת בקריטריונים קשיחים כדי לזכות במענק, ומקווה להיחשף לפתרונות יצירתיים עבור שני אתגרים שהיא מגדירה: "הרחבת ערוצי הכניסה לתעשייה עתירת הידע בישראל בתחומי מחקר ופיתוח", ו"שימור או שיפור של הון אנושי איכותי, בתחומי המו"פ בתעשייה עתירת הידע בישראל". הפתרונות עשויים להיות חדשים - והמענק יהיה עבור הוצאתם אל הפועל, או קיימים - והמענק יהיה עבור 'הצמחתם' לקנה מידה גדול יותר. עבור התוכניות החדשות המענקים הם עד 700 אלף שקל, ואילו תוכניות קיימות עשויות ליהנות ממענקים גבוהים של עד 7.5 מיליון שקל.

מנעד האוכלוסיות שאליהן יכולות לפנות התוכניות לצורכי המענק הוא מגוון: אנשים בעלי פוטנציאל שנפגעו מהמשבר הכלכלי, עולים ותושבים חוזרים בעלי רקע וניסיון בתפקידי מו"פ ואוכלוסיות בתת ייצוג - נשים, חרדים, בני מיעוטים, יוצאי אתיופיה, אנשים עם מוגבלויות, ואוכלוסיות המתגוררות בפריפריה. אין כוונה לתמוך בתוכניות שמקיימות חברות פרטיות עבור עצמן, אולם קואליציה של מספר חברות בענף שתייצר תוכנית הכשרה רחבה היא אפשרית לפי הרשות.

הקול הקורא הראשון של הקרן יהיה פתוח להגשת הצעות למשך כחודשיים, מאוגוסט ועד לאוקטובר. בשלב הראשון הרשות מאמינה כי היא תצליח לאשר שבעה מענקים לשנה הקרובה, והיא מקווה לאשר כ-20 מענקים בשנה השנייה של התוכנית. תחומי הפעילות של הקרן גובשו יחד עם זרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה.

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות מסר: "התקופה הנוכחית בה מאות אלפי ישראלים נפלטו משוק העבודה מהווה גם הזדמנות למשק הישראלי להכשיר את חלקם לתפקידי מחקר ופיתוח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker