קחו מספר: הסטארט-אפ אפרוב גייס 5 מיליון דולר כדי לשפר את תהליכי הרכש בארגון

אפרוב פיתחה מערכת לאוטומציה של תהליכי רכש והתנהלות מול ספקים עבור ארגונים בינוניים וגדולים ■ את הגיוס הובילה קרן אלף והשתתפו בו מייסדי החברות איירון סורס, פאנדבוקס, אלומה, קלאוד-אנדור וסייסנס

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר וינקלר, מייסד משותף ומנכ"ל אפרוב
בר וינקלר, מייסד משותף ומנכ"ל אפרובצילום: approve
רותי לוי
רותי לוי

הזמנות מוצרים ושירותים מספקים חיצוניים עבור הארגון הן לא פעם משימה מייגעת. כדי להגיע לשלב התשלום עבור הזמנה פשוטה עובדים נדרשים לבקש אישורים מקדימים ממנהלים בארגון, לברר האם החברה עובדת עם ספקים ספציפיים או אם קיימת מניעה מלהתקשר עם ספק מסוים, ולחבר בין מחלקת הכספים לבין הספק הנבחר שמעבירים ביניהם המון מידע טכני לטובת ביצוע הרכישה.

בר וינקלר, מנכ"ל הסטארט-אפ אפרוב (Approve.com)  – גילה כי ככל שמדובר בארגונים גדולים של 500 עובדים ומעלה, ההתנהלות הזאת עשויה להיתרגם לעשרות מיילים עם רשימה ארוכה של נמענים ומכותבים.

 "בארגונים רבים אין תהליך מסודר ומובנה של המקטע הזה – מהרגע שעובד או מנהל מבקש לרכוש מוצר או שירות מספק, ועד שבו היא הופכת להיות מספר הזמנה", הוא אומר. "זה תהליך כואב לעובדים וגם לספק עצמו שמוצא את עצמו קבור בטפסים ולא יודע למי הוא צריך להגיש חשבונית.

וינקלר טוען שבעולם העבודה המודרני הרכש לרוב מגיע מלמטה - מעובדים שעושים עסקות. אלא שהמערכות שאחראיות להקמה ומעקב אחר ספקים ולהפקת הזמנות וחשבוניות הן כבדות, דורשות מיומנות ונגישות מלכתחילה רק למספר מצומצם מאד של עובדים, בין היתר בשל מידע רגיש שנצבר בהן. "יש מצבים שבהם העובד מזמין אבל בכלל לא יודע מי הספק. התהליך השבור גורם לכך שמנהלי הרכש מוסחים, מתעסקים בעסקות קטנות באופן יחסי ומתקשים לראות את התמונה הגדולה ולהביא לחיסכון בהוצאות החברה".

אפרוב הוקם כדי לטפל בבעיה הזאת. היום, דיווח הסטארט-אפ כי השלים גיוס בסך 5 מיליון דולר בהובלת קרן אלף (Aleph). בסבב השתתפו גם משקיעים פרטיים - מייסדי החברות איירון סורס, פאנדבוקס, אלומה, קלאוד-אנדור וסייסנס. גיוס הפרה-סיד של החברה היה לפני שנה בסך 300 אלף דולר.

המערכת של אפרוב מתשאלת את העובד, מבצע ההזמנה, ובונה בהתאם לתשובותיו תהליך עבודה אוטומטי מול המחלקות הרלוונטיות בארגון, מבלי שהוא יידרש לאינטראקציה נוספת בכלים אחרים. אפרוב מתחברת למערכת ה-ERP של הארגון ובונה עבורו מאגר ספקים שגם העובדים יכולים לגשת אליו.

 את המאגר היא מעשירה באמצעות מידע מהרשת, לצד הערות וקבצים שמכניסים מנהלי הרכש לאחר קבלת השירות מהספק כדי לסייע לעובדים לקבל החלטה עם איזה ספק לעבוד. כאשר הספק המבוקש אינו רשום, היא מאפשרת להקים אותו בקלות באמצעות לינק המזמין אותו להזין את הפרטים הנחוצים אל תוך המערכת. לבסוף, כאשר הבקשה מאושרת היא מוקמת באופן אוטומטי במערכת ה-ERP.

 המודל העסקי של החברה הוא SaaS (תוכנה כשירות) והתשלום הוא על פי מספר המשתמשים בעלי הגישה למערכת. החברה מציינת כי יש לה כיום 15 לקוחות משלמים בישראל וארה״ב, ביניהם ארגונים בינלאומיים של אלפי עובדים ועשרות משרדים. לדברי וינקלר, הארגונים מעניקים ל-40%  מהעובדים שלהם גישה למערכת.

את אפרוב הקים וינקלר ב-2019 יחד עם שלומי אמסלם, המשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה, ועמית מיטלמן, סמנכ"ל התפעול. היא הספיקה להחליף את שמה פעמיים מאז ההקמה – שמותיה הקודמים היו Brandable ו-Swift. החברה מעסיקה כיום 17 עובדים בתל אביב, ואת כספי הגיוס תנצל להתרחבות בשוק האמריקאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker