הקורונה מעירה את העיריות: זנסיטי השלימה גיוס של 13.5 מיליון דולר

זנסיטי פיתחה מערכת שמזהה את הנושאים הבוערים בעיר ואת ומידת שביעות הרצון של התושבים מפעילות העיריות ■ שליש מ-150 הלקוחות המשלמים של הסטארט-אפ - הצטרפו בתקופת המשבר הבריאותי הנוכחי

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צוות עובדי Zencity
צוות עובדי Zencityצילום: zencity

הסטארט-אפ זנסיטי (Zencity) - שפיתח מערכת להפקת תובנות מבוססות נתונים עבור רשויות מקומיות - השלים סבב גיוס הון של 13.5 מיליון דולר, בהובלת קרן ההון סיכון TLV Partners. ההון החדש מביא את סך הגיוסים של החברה ל-21.2 מיליון דולר והופך אותה לאחד הסטארט-אפים הממומנים ביותר בתחום ה-govtech (טכנולוגיות הפונות למגזר הממשלתי). הסבב הקודם של זנסיטי היה לפני שנתיים.

המערכת של זנסיטי מתחברת לערוצי התקשורת העירוניים – כמו מוקד טלפוני ורשתות חברתיות, מזהה את הנושאים הבוערים במרחב העירוני ומציגה למקבלי ההחלטות בעיר את מצב העיר בכל עת באמצעות ניתוח אוטומטי הכולל ניתוח סנטימנט, סיווג לנושאים, זיהוי מיקום גיאוגרפי ועוד. היא עושה זאת בעברית, אנגלית, צרפתית וספרדית.

בעתות משבר, המערכת מציפה אירועים חריגים, ואילו בשגרה ניתן להשתמש בה כדי לבחון מגמות, וכן תגובות של התושבים לאירועים ביטחוניים, אירועי תרבות ופעילות שוטפת בעיר כמו פינוי אשפה, דו"חות חניה או עבודות בנייה.

המערכת של זנסיטי
המערכת של זנסיטי

הקורונה הציבה את העיריות בחזית, והיטיבה עם עסקיה של החברה. "בארה"ב העיריות צריכות לקבל החלטות מדיניות – לפתוח מסעדות, בתי ספר, לתמוך בעסקים מקומיים. ופתאום הצורך שלהן לקבל משוב מהתושבים ולהבין היכן יש פערים במדיניות נהפך לקריטי ומיידי", אומר אייל פדר-לוי, מנכ"ל ומייסד משותף של זנסיטי. 

את זנסיטי הקים פדר-לוי יחד עם עידו עברי ב-2015. החברה מעסיקה 65 עובדים, כולם בישראל. לחברה 150 לקוחות משלמים - 50 מהם התווספו מאז מארס. היא משרתת כמה מהערים הגדולות בארה"ב כמו לוס אנג'לס, שיקגו ויוסטון - יש לה נוכחות ב-30 מדינות בארה"ב. בישראל היא נמצאת במגוון ערים ובהם תל אביב, רמת גן, נתניה, מודיעין, באר שבע, אשדוד, אילת וטבריה.

מלבד TLV פרטנרס, בסבב הנוכחי השתתפה משקיעה חדשה נוספת - זרוע ההשקעות התאגידית של סיילספורס. המשקיעים הוותיקים בחברה - הקרנות ורטקס, קיינן פרטנרס, M12 של מיקרוסופט, ו-i3 אקוויטי - לקחו גם כן חלק בסיבוב.  איתן בק, שהוביל את ההשקעה מטעם TLV פרטנרס – יצטרף לדירקטוריון זנסיטי. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker