טקנוביישן 2020

"הרשויות מקצרות תהליכים כדי לאשר פטנטים במהירות עבור פיתוחים בתחום הקורונה"

ד"ר אסתר לוצאטו סיפרה הערב בכנס TechNovation כי רשויות הפטנטים עשו התאמות רבות: "העבודה נעשית בזמנים קצרים ובקצבים מהירים, ובכל מה שקשור לפיתוחים הקשורים לקורונה - הרשויות עושות בחינה מקוצרת כדי שהחברות יקבלו פטנט כמה שיותר מהר"

שגיא כהן
שגיא כהן
אתי לוצאטו
שגיא כהן
שגיא כהן

"לקורונה יש השפעות נרחבות. בתחום הקניין הרוחני, אנחנו רואים שמדינות וחברות מעודדות פיתוחים בתחומים ספציפיים", אומרת ד"ר אסתר לוצאטו, מנהלת שותפה בקבוצת לוצאטו. "למשל רפואה מרחוק, תרופות אנטי-ויראליות וחיסונים. אנחנו רואים עלייה במוצרים תעשייתים למיגון הגוף והפנים, אמצעים לבדיקות נרחבות ואוטומציות של בדיקות מעבדה, כדי לעשות יותר בדיקות ולמצוא חולים מאומתים ולבודד אותם. כל עוד נוצרת חדשנות טכנולוגית נוצר קניין רוחני". 

את הדברים אמרה לוצאטו הערב בכנס TechNovation לפרודוקטיביות ולחיים דיגיטליים שיימשך עד יום רביעי. הכנס מתקיים בשיתוף בנק לאומי, BDO וקבוצת לוצאטו ובחסות מיקרוסופט וביקום. תוכן הכנס נוצר בשיתוף פעולה עם סופרטולז (Supertools). לצפייה בכנס הירשמו באמצעות הרכיב בכתבה זו, והיכנסו לעמוד האג'נדה

Powered by Bizzabo

לדברי לוצאטו, "רשויות הפטנטים עשו את ההתאמות לעבוד דיגיטלית ומרחוק. היום אפשר לעשות הכל מכל מקום ובכל זמן. רשויות הפטנטים נדבקו בחיידק הפרודוקטיביות – העבודות נעשית בזמנים קצרים ובקצבים מהירים יותר ובחלק גדול מהמקרים, בכל מה שקשור לפיתוחים הקשורים לקורונה, הרשויות גם בישראל – עושות בחינה מקוצרת ומהירה כדי שהחברות יקבלו פטנט כמה שיותר מהר וליהנות מהפירות".

לוצאטו התייחסה גם להשפעת המשבר על תעשיית ההיי-טק. "ענף ההיי-טק בישראל אחראי ל-40% מהייצוא התעשייתי של מדינת ישראל, כל דבר שישליך על ההייטק - ישפיע גם על הכלכלה הישראלית".

בשנה שעברה הגישה סין הגישה פי שניים יותר פטנטים בתחום הקוונטים מאשר ארה"ב
בשנה שעברה הגישה סין הגישה פי שניים יותר פטנטים בתחום הקוונטים מאשר ארה"בצילום: בלומברג

היא ציטטה מהדו"ח האחרון של חברת המחקר IVC: "לעת עתה, הגיוסים בחצי השנה של 2020 היו עדיין גבוהים ביחס ל-2019 . 170 עסקאות גיוס ברבעון השני, 33% יותר מ-2019, כאשר 22 עסקות מעל 50 מיליון דולר שזה אומר שחלק ניכר מהגיוסים היו לחברות בשלות שמבססות את מיקומן ואת הטכנולוגיה. במחצית השנה סבבי הגיוס הסתכמו בכ-5.25 מיליארד לעומת 3.75 מיליארד בתקופה המקבילה של 2019. אלה הבשורות הטובות. אך לא לעולם חוסן – והשאלה אם תעשיית ההיי-טק תשמור על העוצמות שלה כדי שיאפשרו לה להמשיך לגייס, כי מקור הכסף הזה הוא מנוע הצמיחה וגם הדלק לתעשייה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker