קרן אמיתי סיימה גיוס קרן שלישית של 110 מיליון דולר

עד כה השקיעה אמיתי בשתי חברות סטארט-אפ ■ בהודעת הגיוס נמסר: "אמיתי תמשיך להשקיע בחברות טכנולוגיה בשלבים מוקדמים במגוון תחומים"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
מיה פזוב (ימין), ומדי רוזן ובן רבינוביץ', מנהלי קרן אמיתי
מיה פזוב (ימין), ומדי רוזן ובן רבינוביץ', מנהלי קרן אמיתיצילום: Amiti Ventures

גיוס חדש לקרן הון סיכון הוא חדשות טובות לשוק הטק - מכיוון שהוא מבטיח המשך נזילות והזדמנויות גיוס לסטארט-אפים, קל וחומר כשמדובר בקרן שממוקדת בשלבים המקדמים - בהם נמצאות החברות שהכי מתקשות לגייס הון לאור משבר הקורונה. 

קרן אמיתי 3 (Amiti) הודיעה על סגירת גיוס של קרן שלישית בגובה 110 מיליון דולר. "אמיתי תמשיך להשקיע בחברות טכנולוגיה בשלבים מוקדמים - Seed וסבב A - במגוון תחומים", נמסר בהודעת הגיוס של החברה. בראש הקרן עומדים מודי רוזן, בעברו שותף-מייסד בקרן מאגמה, ובן רבינוביץ׳, שהוביל את שתי הקרנות הקודמות של אמיתי. שותפה נוספת היא מיה פיזוב.

"כשעוסקים בחברות צמיחה, קל יותר - אפשר להסתכל על המספרים, לדבר עם לקוחות ולהבין את התאמת המוצר לשוק", מסר רבינוביץ', "אבל ב-Early Stage (השקעות בשלבים מוקדמים) אין לך את הדאטה הזה ולכן צריך להיות טובים בבחירת הצוות הנכון ובזיהוי של הטרנדים הטכנולוגים. ברור שבחברות צעירות ההימור יותר גדול, אבל יש לנו גם נתח יותר גדול מהחברה".

אמיתי 3 היא סיפור מיזוג של שתי קרנות שעברו טלטלה. אמיתי הוקמה ב-2010 על ידי רבינוביץ'. השותף שלו היה אלי ניר. היא גייסה קרן ראשונה ושנייה, אך ב-2017 דרכיהם נפרדו וניר עבר ל-OurCrowd. במקביל, גם קרן מאגמה של מודי רוזן ויהל זילקה (אחת הטובות בהיסטוריה של ההון סיכון בישראל) עברה טלטלה וגם שם השותפים נפרדו. רוזן ורבינוביץ' החלו לעבוד יחד והתחילו לגייס את הקרן המשותפת החדשה תחת השם אמיתי 3. 

הקרן סיימה סגירה ראשונה (מחצית הסכום) באמצע 2019 ואף החלה לעסוק בהשקעות. עד כה השקיעה אמיתי 3 בשתי חברות סטארט-אפ. בניגוד לקרנות הקודמות של אמיתי, שהתמקדו בחברות שבבים ואוטומוטיב, הקרן החדשה תשקיע בעיקר בתוכנה.

"הקרן מיוחדת בזה ששני השותפים המנהלים מגיעים עם הרבה ניסיון בהשקות Hands On", מסר רוזן. "אנחנו עוזרים ומתמודדים עם אתגרים ניהוליים וזה מקום שאנחנו טובים בו. אנחנו עובדים עם יזמים, ומספקים תמיכה ברגעי המפתח בחיי החברה". 

הגיוס של אמיתי הינו חלק מגל של סגירות גיוסים בקרנות הון סיכון בחודשים האחרונים, ובהן כמו טים-8 קפיטל, S קפיטל וסייבר-סטארטס. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker