האקר על סטרואידים: XM Cyber של תמיר פרדו מגייסת 17 מיליון דולר

החברה מדמה באמצעות כלים אוטומטיים מתקפה על ארגון כדי לזהות את החולשות בהגנות שלה ■ החברה גייסה בסך הכל עד היום 49 מיליון דולר

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמיר פרדו
תמיר פרדוצילום: דודו בכר
אמיתי זיו

חברת הסייבר XM Cyber - שהקימו תמיר פרדו (לשעבר ראש המוסד), נעם ארז ובועז גורודיסקי - מודיעה על גיוס הון שני (סבב B) של 17 מיליון דולר. החברה גייסה בסך הכל עד היום 49 מיליון דולר.

"מטרת הגיוס להגדיל את צוות הפיתוח בישראל ולהאיץ פיתוח של מוצרים חדשים, תוך הרחבת נוכחות המכירות והשיווק בעולם", נמסר בהודעת הגיוס. 

החברה פועלת בתחום ה-BAS - Breach and Attack Simulation, ענף סייבר שמדמה באמצעות כלים אוטומטיים מתקפה על ארגון כדי לזהות את החולשות בהגנות שלה. זהו תחום צפוף עם כמה חברות ישראליות, בהן SafeBreach, סמיולייט ואחרות. 

נועם ארז
נועם ארז

"יש הרבה מוצרים בתחום הזה שבודקים אם ה'דלת' שלך נעולה. אנחנו בודקים אם השארת מפתח מתחת לשטיח או אם אפשר להיכנס דרך הארובה", מסביר בשיחה עם TheMarker המנכ"ל, נעם ארז. "אנחנו מסתכלים על כל החולשות במערכת, כל טעויות המשתמש וכל הקונפיגורציות השגויות ומראים ללקוח את הציר לנכסים הקריטים שלו, ועושים את זה באופן רציף.

"הדו"ח שאנחנו מספקים לחברה כולל גם הסבר מפורט איך לתקן את הבעיות. זה כמו תוקף על סטרואידים: יש דברים שנמצא תוך שעה, ויש טעויות שעושים פעם בחודש - אבל המערכת רצה תמיד".  

לדברי ארז, לחברה יש עשרות לקוחות, בהם בנקים, בורסות מובילות, חברות טלקום ותשתיות קריטיות. החברה גובה תשלום שנתי מכל לקוח. 

XM Cyber - שלה 70 עובדים, 55 מהם בישראל - נוסדה ב-2016, ובאפריל 2018 התחילה לשווק את המוצר. היא מדווחת על גידול של 300% במכירות לאורך 2019 וצופה המשך מגמה זו גם ב-2020. 

את הגיוס הנוכחי הובילה קרן Macquarie Capital, משקיעה ותיקה בחברה, והגיוס נעשה כולו מרחוק, באמצעות אפליקציית זום. "היכולת להבטיח מימון משמעותי בזמן מגיפה עולמית הוא עדות לחשיבות המוצר ולאמון הרב שנותנים המשקיעים במוצר ובצוות שלנו", סיכם ארז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום