פייסבוק מתקפלת: תוסר חסימת חשבונות פייסבוק ואינסטגרם של עובדי NSO

הרשת החברתית החליטה להסיר את החסימה של החשבונות כדי לא לחשוף מסמכים שיכולים לעזור ל-NSO בתביעה שמנהלת נגדה פייסבוק בארה"ב ■ פייסבוק חסמה 100 חשבונות של עובדי NSO ומשפחותיהם בשנה שעברה, בטענה שחברת הסייבר אחראית למתקפה על וואטסאפ

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מטה NSO בהרצליה
מטה NSO בהרצליהצילום: Daniella Cheslow/אי־פי

פייסבוק הגישה השבוע בקשה למחיקת הליך התביעה שהגישו נגדה עובדי חברת הסייבר ההתקפי NSO – לאחר שחסמה בשנה שעברה את החשבונות שלהם ברשת החברתית ובאינסטגרם. הבקשה הוגשה לאחר שברשת החברתית החליטו להסיר את החסימות. "לאור חזרתם לפעילות של חשבונות התובעים, כל השאלות הנוגעות לתביעה נהפכו אקדמיות ותיאורטיות לגמרי, מכיוון שהסעד המשמעותי והאופרטיבי היחיד שהתבקש הפך למיותר", נכתב בבקשת פייסבוק.

מקור הסכסוך בין פייסבוק ל-NSO הוא תביעה שמנהלת הרשת החברתית נגד NSO בארה"ב, במסגרתה טוענת הרשת החברתית שחברת הסייבר ההתקפי השתמשה בפרצה בוואטסאפ כדי לרגל אחרי כ-100 עיתונאים ופעילי זכויות אדם. בבקשה למחיקת הליך התביעה מפרטת פייסבוק כי חלק מהתובעים הגישו בחודש האחרון בקשה למחוק אותם מהתביעה לאחר שחשבונותיהם בפייסבוק ובאינסטגרם הושבו לפעילות. אותם עובדים אינם מועסקים יותר ב-NSO.

פייסבוק טוענת בבקשה כי NSO עומדת מאחורי התביעה שהגישו נגדה עובדים של חברת הסייבר, במטרה לחבל בתביעה שמתנהלת בארה"ב. "קבוצת NSO ממשיכה לעשות שימוש לרעה בהליך בישראל, עתה במאמץ לנסות לקבל לידיה מסמכים אשר יתכן שהיא תוכל למנף לטובתה במסגרת התביעה בארה"ב", נכתב בבקשה.

באוקטובר 2019 נחסמו בפתאומיות חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של כ-100 מעובדי NSO ובני משפחותיהם, לאחר שהרשת החברתית האשימה את עובדי החברה בסיוע למתקפה על שירות המסרים וואטסאפ שבבעלותה.

פייסבוק
פייסבוקצילום: בלומברג

בנובמבר הגישו שמונה עובדים תביעה נגד פייסבוק בדרישה להשבת החשבונות לפעילות מלאה בטענה שמדובר בהפרת חוזה. בפברואר קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב כי על פייסבוק להשיב חלק מהחשבונות לפעילות. בית המשפט העליון דחה באחרונה ערעור שהגישה הרשת החברתית בנושא.  

פייסבוק הוסיפה בבקשה למחיקת הליך התביעה כי היא מתחייבת לא להשבית את החשבונות של התובעים מסיבות שקשורות במתקפה.

עובדי NSO מיוצגים על ידי עוה״ד רן שפרינצק, נעמה ארליך ודר רג׳ואן ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות׳. פייסבוק מיוצגת על ידי עו״ד גיל אוריון ממשרד פישר, בכר, חן, וול, אוריון ושות׳.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker