גם פיוניר הישראלית נפגעת מפרשת ויירקארד - עשרות מיליוני דולרים מוקפאים

לקוחות חברת הפינטק הישראלית גילו כי אינם יכולים למשוך את הכסף שהועבר להם באמצעות חברת ויירקארד סולושיינס, החברה הבת של ויירקארד הגרמנית שפשטה את הרגל וכעת בעיצומה של חקירת הונאה ■ בפיוניר אישרו את הפרטים והציגו חלופות לקבלת התשלומים

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרקוס בראון, לשעבר מנכ"ל ויירקארד
אמיתי זיו

גם חברת הפינטק הגדולה בישראל, פיוניר (Payoneer), נפגעת בעקיפין מפרשת Wirecard בגרמניה. נכון לרגע זה, ההערכה היא כי עשרות מיליוני דולרים של לקוחות פיוניר מוקפאים ואינם ניתנים למשיכה על ידי לקוחות. הבעיה אמורה להיות זמנית ולהיפתר בימים הקרובים, כך נמסר מהחברה. 

פיוניר היא חברת פינטק ותיקה בישראל. יש לה תשתית עולמית לניהול תשלומים בינלאומיים עבור חברות גדולות (כמו אמזון או פייבר הישראלית) שלהן עובדים וספקים במדינות רבות. פיוניר מטפלת עבור החברות הגדולות בהעברת התשלומים תוך שהיא לוקחת על אחריותה את המרת שערי מטבע, חובת הרגולציה בכל מדינה וכן הלאה. אחד מהאמצעים לקבל תשלום עבור ספקים שלה הוא באמצעות כרטיס אשראי פרי-פייד, שנטען בכסף. אחת הספקיות הגדולות שלה היא Wirecard Solutions בבריטניה. 

חברת ויירקארד סולשיינס הבריטית היא חברה בת של Wirecard AG הגרמנית, שנמצאת כעת במרכזה של שערוריה פיננסית ענקית. מוקדם יותר ביוני התברר כי רואי החשבון של החברה לא "מוצאים" 1.9 מיליארד יורו שאמורים היו להיות במאזן שלה. החברה הכריזה על פשיטת רגל והפרשייה נחקרת על ידי כמה רשויות. 

כחלק מכך, הרגולטור הבריטי FCA הטיל הקפאה זמנית על נכסי החברה הבת, ויירקארד באנגליה, שהיא כאמור, מנפיקה מרכזית של כרטיסי אשראי נטענים עבור פיוניר. כלומר, פרינלסרים, כולל ישראלים, שקיבלו מהלקוחות שלהם תשלום לכרטיס ויירקארד, לא יכולים למשוך את הכסף ב-ATM או לבצע באמצעותו רכישות. 

בפיוניר אישרו את הפרטים ומסרו שמבין אפשרויות התשלום הרבות בפלטפורמות פיוניר, יש אכן עשרות אלפי לקוחות שמשתמשים בכרטיס ויירקארד שכעת מוקפא. הקרדיט המקסימלי בכרטיס כזה יכול להגיע ל-10,000 דולר. גם אם ניקח הנחות זהירות מדובר ביותר מ-50 מיליון דולר שמוקפאים כעת. מול זאת, החברה הבריטית עצמאית ועומדת בכללי הלימות הון של הרגולציה במדינה: היא מחויבת להחזיק את כספי הלקוחות בחשבון נפרד, כך שבפיוניר אופטימיים שהכספים יופשרו בקרוב. בינתיים, הציגה החברה חלופות אחרות לקבלת תשלומים לבעלי כרטיס ויירקארד. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker