מובייק מקפיאה את שירות האופניים בישראל: "עד החגים נחזור עם אפליקציה חדשה"

לאחר שהפסיקה לפעול בישראל, חברת CAR2GO המשיכה להשכיר את אופני החברה באופן עצמאי, אך עליה לפתח ולהשיק אפליקציה חדשה שתאפשר את ההשכרה, התשלום והשימוש בהם

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופניים שיתופיים של חברת אופו בבייג'ין
אופניים שיתופיים של חברת אופו בבייג'יןצילום: Qilai Shen / Bloomberg

מובייק הודיעה ללקוחותיה כי היא מפסיקה זמנית את שירות השכרת האופניים השיתופיים בישראל. החברה אוספת את האופניים הכתומים מהרחובות והשירות לא יהיה פעיל במשך כמה שבועות או אולי אף חודשים – עד להשקת אפליקציה חדשה.

הרקע למהלך הוא הודעתה של חברת מובייק הסינית, כבר לפני יותר משנה, על סגירת הפעילות הבינלאומית מחוץ לסין בשל קשיים כלכליים. בישראל השירות היה פעיל באמצעות חברת CAR2GO בערים תל אביב ורמת גן.

לאחרונה מובייק אכן הפסיקה את פעילותה בישראל, אך חברת CAR2GO החליטה להמשיך את פעילות השכרת האופניים באופן עצמאי. היא קיבלה אישור להמשיך להשתמש באופניים הכתומים של מובייק, אך תצטרך לפתח ולהשיק אפליקציה חדשה שתאפשר את ההשכרה, התשלום והשימוש בהם.

עד שהאפליקציה החדשה תהיה מוכנה, השירות יוקפא. תהליך זה עשוי לארוך שבועות ארוכים, במהלכם האופניים ייאספו ולא יהיו זמינים לשימוש. בחברה אומרים שהמהלך יושלם עד החגים, אך מקווים להספיק להשיק את האפליקציה כבר בקיץ. בחברה הבהירו שלקוחות קיימים שצברו קרדיט יוכלו לנצל אותו בעתיד או לקבל החזר כספי.

בהמשך, כל השירות וגם האופניים עצמם ימותגו מחדש. בנוסף, ב-CAR2GO אמרו שבאפליקציה החדשה יוצעו בעתיד פתרונות תחבורה נוספים וחדשים, כמו קורקינטים, אופניים חשמליים וקטנועים חשמליים.

מ-CAR2GO נמסר: "עד החגים שירות האופניים השיתופיים שהחברה מפעילה כיום תחת המותג מובייק, ישולב באפליקציה חדשה של החברה, שתאגד מגוון פתרונות לתחבורה שיתופית באופן יעיל ונוח, עם מיתוג מחודש. החברה עדכנה כי בימים הקרובים האופניים השיתופיים של מובייק ייאספו באופן זמני לטובת שדרוג ושיפור השירות ועד לעלייה המחודשת לפלטפורמה החדשה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker