הפינטק לוהט: גיוס של 102 מיליון דלר לפאגאיה

את הסבב הובילה קרן העושר של סינגפור (GIC) והשתתפו בו גם בנק הפועלים וחברת הביטוח האמריקאית Aflac ■ הכסף ישמש את החברה לגיוס נוסף של חוקרים ואנשי תוכנה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שטרות של מאה דולר
שטרות של מאה דולרצילום: Bloomberg

חברת הפינטק הישראלית פאגאיה הודיעה היום (ד') על גיוס הון גדול של 102 מיליון דולר בסבב רביעי (D). הכל גייסה החברה עד כה כ-220 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן העושר של סינגפור (GIC) והשתתפו בו גם בנק הפועלים וחברת הביטוח האמריקאית Aflac - כולם היו לקוחות פאגאיה לפני שהפכו למשקיעים.

פאגאיה עוסקת בתחום של ניהול סיכונים וחיתום הלוואות צרכניות עבור גופים מוסדיים. באמצעות כלים טכנולוגיים, היא מציפה למוסדי את הלווים האיכותיים וכך מקטינה את מקרי חדלות הפרעון ומגדילה את התשואה על מוצרי החוב.

בראיון שהעניק בעבר ל-TheMarker הסביר יהב יולזרי, אחד היזמים: "אנחנו פיתחנו מודלי חיתום מגוונים שמאפשרים לגוף לנתב את כל או חלק מהשקעות החוב שלו, כך שאחרי דמי ניהול שנגבה, עדיין הבנק או המוסדי ירוויח יותר על ההשקעה". במקביל להשקעה, מדווחת החברה כי כרגע הנכסים שתחת ניהולה עומדים על 2 מיליארד דולר אחרי שהחברה השיגה הסכמים חדשים בגובה של 250 מיליון דולר.

הכסף שהחברה גייסה ישמש אותה, לגיוס נוסף של חוקרים ואנשי תוכנה, נמסר בהדעה. החברה נוסדה ב-2015.

הגיוס הענק של פאגאיה מגיע בדיוק אחרי שארגון SNC פרסם מחקר על תעשיית הפינטק הישראלית ובו הוא מצא מאפיין של ריכוז השקעות בענף: מעט חברות לוקחות את מרבית הון הגיוסים. עד 2019 מנו בארגון 12 חברות פינטק שגייסו מעל ל-100 מיליון דולר כל אחת. לאורך 2020 נוספו עוד שתיים כאלו: ביו קאטץ' ופאגאיה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker