רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

הסטארט-אפ הישראלי פלאנק (Planck), שפיתח פלטפורמת ניתוח ועיבוד נתונים עבור חברות ביטוח, הודיע היום (ד') כי השלים סבב גיוס שני של 16 מיליון דולר. את הגיוס הובילה קרן ההשקעות החדשה של Team8 ואליה הצטרפו שני משקיעים אסטרטגיים חדשים - HDI Group - מקבוצות הביטוח הגדולות באירופה ו-Nationwide אחת מחברות הביטוח הגדולות בארה"ב. בסבב השתתפו גם משקיעים קודמים בחברה בהם ויולה פינטק, ארבור ונצ'רס ו-Eight Roads.

את הגיוס הקודם השלימה החברה ביולי 2018, ועד היום היא גייסה 28 מיליון דולר. מהחברה נמסר כי ההון שגוייס ייכנס כולו לקופת החברה וישמש אותה כדי להאיץ את הגדילה שלה בשוק האמריקאי ובמקביל להרחיב את פעילותה במדינות נוספות.

החברה בנתה מנוע מבוסס בינה מלאכותית שסורק את הרשת אחר מידע פומבי, מבצע כריית מידע על עסקים ומנתח אותו. החברה בנתה מערכת שמציגה לחברות הביטוח תובנות על העסקים שפונים אליהם לקבל ביטוח ומסייעת להם בתהליך החיתום. המערכת מאפשרת לחברת הביטוח להעריך את רמת הסיכון ולקבוע פרמיה בהתאם לכך לכל חברה על פי המדדים שלה. 

כריית המידע נעשית באמצעות מידע פומבי מרשתות חברתיות, עיבוד תמונה או וידאו ורשומות ממשלתיות, ולאחר מכן מתן תמונת מצב על פי הפרמטרים שמגדירה כל חברת ביטוח. בין לקוחותיה של החברה נמנות חברות כמו AIG, Chubb ו-Great American Insurance Group. המודל העסקי של החברה מבוסס על מינוי שנתי לתוכנה (SaaS) מול חברות הביטוח.

פלנק הוקמה ב-2016 על ידי מנכ"ל החברה אלעד צור, סמנכ"ל הטכנולוגיות אמיר כהן ודיוויד שפירו. צור וכהן היו שותפים להקמת הסטארט-אפ BlueTail בתחום כריית המידע שנמכרה לאחר מכן לענקית התוכנה סיילספורס. שפירו שימש בעברו מנכ"ל חברת הפינטק ארניקס. החברה מעסיקה כיום 65 עובדים ויועצים - מהם 50 במשרדי החברה בתל אבי והיתר בארה"ב. 

את חברת פלאנק ייצגו בגיוס הנוכחי משרד יגאל ארנון ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker