מניית חברת המכוניות המשומשות ורום קפצה ב-118% ביומה הראשון בנאסד"ק

Vroom גייסה בהנפקה כ-470 מיליון דולר במחיר של 22 דולר למניה לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר, וסיימה את יום המסחר במחיר של 47.90 דולר למניה

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי חברת ורום vroom
מייסדי חברת ורוםצילום: Natasha Jahangir

חברת הרכבים המשומשים ורום (Vroom) שבין מייסדיה הישראלים אלון בלוך ואלי וורטמן ביצעה היום (ג') הנפקה ראשונה לציבור (IPO) בבורסת נאסד"ק.

החברה גייסה בהנפקה כ-470 מיליון דולר במחיר של 22 דולר למניה לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר. את יום המסחר הראשון שלה היא סיימה בזינוק של כ-118% במחיר של 47.90 דולר למניה המשקף לה שווי של כ-5.5 מיליארד דולר. מניות החברה נסחרות תחת הסימול VRM. 

ורום פיתחה פלטפורמה שמחברת בין מוכרים ורוכשים של מכוניות משומשות בארה"ב. החברה רוכשת מכוניות שהמשתמשים מעלים לאפליקציה, אוספת אותן מביתם, משפצת ומוכרת אותן ללקוחות חדשים גם כן באפליקציה. 

ורום מעריכה כי שוק המכוניות המשומשות בארה"ב מגלגל כ-841 מיליארד דולר. בארה"ב לבדה פועלים יותר מ-42 אלף דילרים, כאשר הדילר הפעיל ביותר אחראי ל-1.8% מהשוק בלבד, ו-100 הדילרים הפעילים אחראים יחדיו לפחות מ-9% מהשוק. 

קמעונאיות בתחום הרכב אימצו באיטיות את המסחר המקוון ששיעורו נמוך מ-1% בענף המכוניות המשומשות, לפי ורום. אך מגפת וירוס הקורונה אילצה סוכנויות רכב להיעזר בכלים דיגיטליים כדי לסגור עסקות ללא לחיצת יד, ולהסדיר את איסוף או מסירת כלי הרכב מבלי שהלקוחות יצטרכו להגיע לחנויות - וורום רואה בכך פונטציאל חיובי. 

אלי וורטמן, ממייסדי הסטארט-אפ Vroomצילום: Natasha Jahangir

הקשר הישראלי לוורום הוא בשני המייסדים - וורטמן ובלוך - שכבר אינם לוקחים חלק בניהולה. בלוך, כיום מייסד ומנכ"ל K health, שימש כמנכ"ל ורום בשנותיה הראשונות ומחזיק כיום לפי הערכות כ-2% מהמניות בה. הוא עזב אותה ב-2016 ומעט לאחר מכן הורתה ההנהלה בארה"ב לסגור את הפעילות של מרכז הפיתוח הישראלי. הסגירה היתה צורמת כאשר 30 עובדי המרכז קיבלו את ההודעה על פיטוריהם בהפתעה גמורה, והתבקשו ללכת הביתה לאחר שמחשביהם נחסמו. כיום ורום מעסיקה כ-800 עובדים בעולם ואין לה כל נוכחות בישראל. 

וורטמן ישב עד סוף 2019 בדירקטוריון החברה. ורום היתה השקעתו הראשונה במסגרת קרן ההשקעות שייסד - פיקו ונצ'ר פרטנרס - והוא המשיך להשקיע בה עד סבב גיוס האחרון. פיקו וורטמן מחזיקים כ-13% ממניות ורום אחרי דילול.

ורום גייסה למעלה מ-700 מיליון דולר מאז הקמתה ב-2013, כאשר סבב הגיוס האחרון, בדצמבר 2019 - במסגרתו גייסה 254 מיליון דולר - שיקף לחברה שווי של כ-1.5 מיליארד דולר, אחרי הכסף. 

לפי מסמכי התשקיף של ורום בשנת 2019 צמחו מכירות החברה ל-1.19 מיליארד דולר, צמיחה של כ-40% לעומת 2018 - שבה מכרה ב-855.4 מיליון דולר. אולם ההפסד התפעולי שלה גדל ל-133 מיליון דולר, לעומת 80 מיליון דולר בשנה קודמת. ברבעון הראשון של 2020 ורום מכרה ב-375.8 מיליון דולר - כ-60% יותר מהרבעון המקביל, וההפסד התפעולי שלה גדל אף הוא בשיעור דומה, ל-40.9 מיליון דולר. 

הרווח הגולמי של ורום - הפער בין המחיר שבו היא קונה את הרכב למחיר שבו היא מוכרת אותו בניכוי עלויות ההובלה והשיפוץ - נשחק מ-7% ב-2018 ל-4.8% ב-2019 זהו נתון נמוך בהשוואה לחברה שנותנת שירות דומה ומחזיקה חנויות פיזיות כמו קארמקס (Carmax, מציגה רווחיות גולמית של יותר מ-13%). דבר שמעלה שאלות לגבי היתרון הטכנולוגי של ורום.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker