הערעור של פייסבוק לעליון נדחה - תיאלץ להסיר חסימה של עובדת NSO

באוקטובר 2019 נחסמו בפתאומיות חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של כ-100 מעובדי NSO ובני משפחותיהם, לאחר שפייסבוק האשימה את עובדי החברה בסיוע למתקפה על שירות המסרים וואטסאפ שבבעלותה

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל
עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראלצילום: עופר וקנין

סכסוך פייסבוק NSO: בית המשפט העליון דחה את ערעורה של פייסבוק והורה לה להסיר את החסימה של חשבונות פייסבוק ואינסטגרם של עובדת חברת הסייבר הישראלית NSO, ושל שני עובדים לשעבר בחברה. זאת, בהמשך להחלטה של בית המשפט המחוזי בתל אביב מפברואר, שקיבל את בקשתה של העובדת ושל שני העובדים לשעבר להסיר את חסימתם מהרשתות החברתיות שבבעלות פייסבוק.

באוקטובר 2019 נחסמו בפתאומיות חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של כ-100 מעובדי NSO ובני משפחתם. פייסבוק האשימה את עובדי החברה בסיוע למתקפה על שירות המסרים וואטסאפ שבבעלותה, ועל כן חסמה את כל העובדים שאיתרה.

בנובמבר הגישו שמונה מעובדי החברה תביעה נגד הרשת החברתית בדרישה שתחזיר את החשבונות לפעילות, בטענה העיקרית כי היא הפרה את החוזה מולם. פייסבוק החליטה לערער על החלטה זו לבית המשפט העליון.   

משרדי NSO בהרצליה
משרדי NSO בהרצליהצילום: Daniella Cheslow/אי־פי

מקור הסכסוך בין שתי החברות הוא תביעה שמנהלת הרשת החברתית נגד NSO בארה"ב, במסגרתה טוענת פייסבוק שחברת הסייבר ההתקפי ניצלה פרצה בוואטסאפ והשתמשה בה כדי לרגל אחרי כ-100 עיתונאים ופעילי זכויות אדם. ההליך בארה"ב עדיין מתנהל.  

בהחלטה של השופט נועם סולברג נכתב כי "עיינתי בבקשת רשות הערעור על נספחיה ושקלתי את נימוקיה, ובאתי לכלל מסקנה כי דינה להידחות, מבלי להיזקק לתשובה מאת המשיבים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker