"תאוות בצע": גט מואשמת בהקפצת עמלות לנהגים בבריטניה בזמן הקורונה

על פי דיווחים באתרים בריטים, גט הודיעה לנהגיה שהחל ב-8 ביוני, יהיה עליהם לשלם עמלה של 20% על כל נסיעה, בהשוואה לעמלה של 15% עד כה ■ "העלאת המחירים הזו היא בעיטה בשיניים. זהו מקרה קלאסי של יצירת רווח מהמגפה" ■ גט: "צעדים מדודים שנועדו להבטיח המשך תמיכה בפעילותם של אלפי הנהגים"

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מונית של גט
מונית של גטצילום: מוטי מילרוד

גט הישראלית ייקרה את העמלות שהיא גובה מנהגי המוניות בבריטניה בזמן משבר הקורונה, צעד שגרר ביקורת נוקבת מצד ארגון עובדים גדול במדינה. בריטניה היא אחד משלושת השווקים שבהם פועלת כיום גט, לצד רוסיה וישראל.

על פי דיווחים באתרים בריטים, גט הודיעה לנהגיה שהחל ב-8 ביוני, יהיה עליהם לשלם עמלה של 20% על כל נסיעה, בהשוואה לעמלה של 15% עד כה - גידול של 33% בגובה העמלה. הצעד נעשה בזמן שבריטניה נמצאת עדיין תחת הגבלות מגפת הקורונה, מה שמביא לירידה דרסטית בהיקף הנסיעות של מוניות. גט נפגעה גם היא מהירידה בנסיעות בזמן המגפה, ובאפריל היא קיצצה 15% משכר עובדיה בישראל ובעולם.

בתגובה לצעד הזה, איגוד העובדים השני בגודלו בבריטניה, Unite, פירסם אתמול (ד') הודעה המותחת ביקורת חריפה על גט. לפי ההודעה, האיגוד מייצג אלפי נהגי מוניות ברחבי בריטניה. "גט נוהגת בתאוות בצע בזמן שהכנסתם של נהגי המוניות שלנו התאיידה בין לילה. העלאת המחירים הזו היא בעיטה בשיניים. זהו מקרה קלאסי של יצירת רווח מהמגפה", נמסר בהודעת האיגוד.

עוד נכתב: "הלקוחות כבר אינם מזמינים מונית מהרחוב מחשש לעמוד בתורים, והנהגים מסתמכים יותר ויותר על אפליקציות כמו גט כדי לייצר עבודה. גט טוענת שהיא נאלצה להגדיל את העמלה כדי להפחית את הביקוש כתוצאה ממגפת הקורונה, אך בעת ההודעה על ההתייקרות היא לא אמרה שמדובר בצעד זמני. נהגי המוניות מאמינים שבכוונתה של גט להגדיל את העמלה בסופו של דבר ל-25%, מה שישים אותה בקו אחד עם העמלות שגובה אובר".

מגט נמסר בתגובה: “בחודשים האחרונים, במסגרת משבר הקורונה העולמי והמציאות החדשה, אנו עושים התאמות, וזאת במטרה להמשיך להעניק את השירות הטוב ביותר גם בתקופה מורכבת זו, גט באנגליה נקטה בשורת צעדים מדודים שנועדו להבטיח כי תוכל להמשיך לתמוך בפעילותם של אלפי הנהגים שעמם היא עובדת במדינה לאורך זמן. כולנו תקווה כי נוכל לחזור במהרה לשגרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker