חשבשבת רוצה לעזור לרשות לניירות ערך להלחם בהלבנות הון

המערכת שתפתח החברה תשתמש בלמידת מכונה על מנת תסרוק את תנועות המסחר מהעבר, תלמד את הכללים של כל התנועות התקינות, כך שתוכל לזהות תנועה שאינה עומדת בסטנדרטים התקינים ולשלוח התרעה

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בניין הבורסה בתל אביב
בניין הבורסה בתל אביבצילום: בלומברג

חברת חשבשבת WizSoft זכתה בקול קורא של הרשות לחדשנות בשיתוף הרשות לניירות ערך, ותספק לרשות מערכת למניעת הונאות וזיהוי אנומליות בשוק ההון. מהחברה נמסר כי במסגרת הפרויקט המשותף היא תעבוד מול הרשות על הפיתוח והמימוש של המערכת עד אפריל 2021 - ועלות הפרויקט תסתכם ב-430 אלף שקל.

החברה תפתח את המערכת עבור מחלקת החקירות של הרשות לניירות ערך. היא תתבסס על יכולות שפיתחה החברה בשנים האחרונות – באמצעות למידת מכונה היא תסרוק את תנועות המסחר מהעבר, תלמד את הכללים של כל התנועות התקינות, כך שתוכל לזהות תנועה שאינה עומדת בסטנדרטים התקינים ולשלוח התרעה.

אסף אברהמי
אסף אברהמי

חשבשבת היא אחד מבתי התוכנה הוותיקים בישראל והוקמה בשנות ה-80 על ידי ד"ר אברהם ורחל מידן. החברה פיתחה כמוצר ראשון מערכת לניהול חשבונות וניהול מלאי. החברה מעסיקה כיום 200 עובדים ויש לה 18 סניפים בישראל ובסניף נוסף בארה"ב.

ד"ר אסף אברהמי, מנכ"ל החברה מסר: "אנו שמחים כי המנועים שאותם יצרנו, המשרתים את עשרות אלפי לקוחותינו בארץ ובעולם, יוכלו לסייע לרשות החדשנות והרשות לניירות ערך במלאכה החשובה של מניעת אנומליות והונאות. מודלים משוכללים ללמידת מכונה ובינה עסקית חשובים היום יותר מאי פעם, כאשר מתחדד הצורך בטיפול במאגרי ביג דאטה בשל הזמינות הרבה של נתונים. אנו מודים לרשות החדשנות ולרשות לניירות ערך על האמון שנתנו בנו ומצפים להתנעת הפעילות במהרה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker