שרית פירון תוביל קרן הון סיכון של 105 מיליון דולר עבור Team8

טים8 הוקמה ב-2014 כסינדיקט להקמה וליווי חברות סייבר. אולם הקרן החדשה תשתמש במודל ההון סיכון הישן והמוכר ותאפשר לקבוצה לקחת חלק גם בחברות קיימות ■ פירון תנהל את הקרן יחד עם לירן גרינברג ■ רקפת רוסק-עמינח נמצאת במגעים מתקדמים להצטרפות כשותפה בקבוצה

רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרית פירוןצילום: יונתן בלום
רותי לוי

קבוצת טים8 (Team8) הודיעה היום על השקת קרן הון סיכון חדשה - טים8 קפיטל. הקרן תוביל השקעות של 3-8 מיליון דולר בחברות קיימות בסבבי סיד, A ו-B בתחומי הדאטה, בינה מלאכותית, סייבר ותוכנה ארגונית. היא תנוהל על ידי שרית פירון, שמצטרפת כעת לקבוצה, ולירן גרינברג, ממייסדי טים8.

הדיווח לתקשורת לא חשף את גודל הקרן, אולם ממסמכים שהוגשו לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) עולה כי היא בסך 104.5 מיליון דולר. המסמכים מעלים כי בקרן מושקעים 60 גופים או אנשים - 56% מהם אמריקאים. 

פירון, משקיעה מוערכת, כיהנה בשלוש השנים האחרונות כשותפה-מנהלת בקרן סרקה. היא היתה המשקיעה הראשונה בדאטורמה והיתה חברה בדירקטוריון עד למכירתה ביותר מ-800 מיליון דולר לסיילספורס. קודם לכניסתה לעולם ההשקעות היא  כיהנה כסמנכ"לית כספים (CFO) בחברות מדיה מיינד ורדקום שהונפקו בנאסד"ק, וב-P-Cube שנרכשה על ידי סיסקו. 

הקרן החדשה מעלה שאלות לגבי הצלחת מודל הפעילות המקורי שעל בסיסו קמה קבוצת טים8 ב-2014. במסגרתו מנהלי הקבוצה מזהים תחומים הדורשים פתרון טכנולוגי ומגייסים בעצמם צוות שיוכל לפתח אותו תחת חסותם. המייסדים הציגו את שיטתם כתנועת נגד למודל ההון סיכון השולט במסגרתו יזמים עם רעיון מגובש מנסים לאתר משקיעים.

נדב צפריר, מייסד טים8צילום: מוטי מילרוד

במקור, הוקמה הקבוצה כפתרון ייעודי להקמת חברות סייבר, שם נמצא היתרון היחסי של המייסדים - נדב צפריר, לשעבר מפקד יחידה 8200, ישראל גרימברג, לשעבר מפקד מרכז הסייבר ב-8200, וגרינברג ששימש קצין במרכז. צוות המייסדים כלל גם את היזם רוני זהבי, שעזב ב-2015. 

בשש השנים שעברו מאז טים8 הקימה שבע חברות. הסטארט-אפ סיגניה נמכר לאחר שלוש שנים והשקעה של 5 מיליון דולר לטמסק הסינגפורית - שהיא אחת מהמשקיעות של הקבוצה.  בשתי החברות הגדולות שלה - קלארוטי ואילוסיב נטוורקס הוחלפו כבר שלושה מנכ"לים.

בקלארוטי, הפועלת בתחום ההגנה על תשתיות קריטיות, הושקעו כבר 100 מיליון דולר ועוד מוקדם לחרוץ את גורלה, אולם שבע ממתחרותיה נמכרו בשנתיים האחרונות בסכומים של 50-150 מיליון דולר. בנוסף הקבוצה השקיעה בדואלטי, הייסולייט, פורטשיפט, ו-Curv. 

בשנה שעברה דובר על כך שמנכ"לית בנק לאומי לשעבר, רקפת רוסק עמינח, תצטרף כשותפה לטים8 ותסייע לה למשוך אל הקרן שותפים בנקאיים ולבצע השקעות בתחום הפינטק. ממידע שהגיע לידי TheMarker רוסק-עמינח נמצאת בשלבים מתקדמים לקראת הצטרפות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker