1touch הישראלית גייסה 14 מיליון דולר - כדי למפות ולאבטח את המידע עליכם

החברה פיתחה מערכת שממפה את המידע שצוברות חברות על לקוחותיהם, ועוזרת להן לעמוד ברגולציות פרטיות מחמירות ■ וואן-טאץ' מתכוונת להשתמש בכסף שגייסה להרחבת צוות המפתחים בישראל

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי וואן-טאץ'. מימין: יצחק אסרף, דימיטרי שבצ'נקו וזאק רובינשטיין
מייסדי וואן-טאץ'. מימין: יצחק אסרף, דימיטרי שבצ'נקו וזאק רובינשטיין

חברת הסייבר הישראלית וואן-טאץ' (1touch) הכריזה היום (רביעי) כי השלימה סבב גיוס הון ראשון של 14 מיליון דולר, בהובלתן של הקרנות JVP הירושלמית וזרוע ההשקעות של תאגיד האנרגיה National Grid Partners - סבב שנסגר במהלך משבר הקורונה. החברה פיתחה מערכת שמאפשרת לחברות למפות את המידע שהן צברו על אנשים, ועוזרת להן לעמוד ברגולציות פרטיות מחמירות.

בשנים האחרונות, עם העלייה במודעות סביב היכולות של חברות לאסוף כמויות גדולות של מידע על אנשים - התהדקה הרגולציה הקשורה לשמירה על פרטיות. את הרגולציה המשמעותית ביותר בתחום הוביל האיחוד האירופי, שבמאי 2018 החיל את תקנות ה-GDPR המחמירות, שמורות לחברות לאבטח את המידע האישי שהן מחזיקות במאגרים, ולנהל אותו כך שכל אדם יוכל לגשת למידע שלו, לראות אותו ואפילו לשנות אותו. תקנות דומות קיימות גם בישראל, בקליפורניה ובעוד מדינות בעולם.

העובדה שהחברות ממשיכות כל הזמן לאגור מידע רב מקשה על הניהול שלו, שהפך מסורבל, והן מתקשות לחבר את כל פרטי המידע שמפוזרים בין יחידות שונות בארגון. המערכת מבוססת הבינה המלאכותית שפיתחה וואן-טאץ' (1touch) ממפה כאמור עבור ארגונים את כל המידע שיושב במאגרים שברשותם, ובכך מסייעת להם לנהל אותו ולאבטח אותו - תוך כדי עמידה ברגולציות הפרטיות השונות. המערכת מייצרת קטלוג ראשי שמכיל את כל המידע הרגיש שהארגון אוסף, וממפה את כל המקומות בהם מעובד ונשמר עותק של המידע. 

לסבב הגיוס של וואן-טאץ' הצטרפו גם המשקיעים הקודמים בחברה -Mindset Ventures, זרוע ההשקעות של מדינת קונטיקט Connecticut Innovations ו-Ocean Azul Partners. גיוס הסיד של החברה התבצע ב-2017, והסבב הנוכחי מביא את סך הגיוסים בחברה ל-15.5 מיליון דולר. ההון שגייסה החברה ישמש אותה להרחבת צוות המחקר והפיתוח שלה, שיושב ברובו בישראל, כמו גם להרחבת צוות השיווק והמכירות, על מנת להאיץ את הצמיחה בארה"ב ואירופה. 

איור אילוסטרציה - פרטיות - אדם נוגע במנעול
"הארגונים התחילו לעשות מיפוי ידני - וגילו שזה בלתי אפשרי"צילום: Thinkstock

"כשהארגונים ראו ב-2016 שרגולציית הפרטיות מתקרבת - הם התחילו לעשות מיפוי ידני - וגילו שזה בלתי אפשרי", הסביר איציק אסרף, שותף מייסד של וואן-טאץ' וסמנכ"ל הטכנולוגיות, בשיחה עם TheMarker. "יש ארגונים עם עשרות אלפי עובדים שמייצרים מיליארדי מסמכים, ובכל יום נקלטות כמויות מאסיביות של מידע. בנוסף, בארגון גדול ומבוזר קשה לקצין אבטחת המידע (DPO) לדעת על כל פעולה שמתרחשת בארגון. החלטנו להרים את הכפפה, והטכנולוגיה שלנו מסוגלת בצורה אוטומטית לזהות את כל תהליכי זרימת המידע בארגון ואת כל המאגרים הפנימיים השונים בארגון והנתונים שבהם".

המערכת של וואן-טאץ' יודעת לקרוא את כל סוגי הקבצים האפשריים שיש בארגון - מקבצי תמונה, מסמכי פדף או וורד, אפליקציות ענן כמו סיילספורס, ועוד. "היקף המידע שנאסף היום על אנשים הוא ענק - אוספים כל פיסת מידע, מנטיות מיניות ומידע רפואי ועד השקפות פוליטיות והרגלי קניה", אמר אסרף. "הרגולציה מחייבת את הארגון לאפשר לכל אדם גישה ישירה למידע שלו, ואנחנו מספקים כלי שמאפשר לקצין אבטחת המידע לשלוט במידע ולנהל אותו. זה גם כלי לקבלת החלטות. אפשר לייצר דו"חות בלחיצת כפתור, כך שהלקוח יקבל דו"ח מלא על המידע שנמצא בידיו של אותו ארגון, ובפורמט ידידותי לקריאה".

המודל העסקי של החברה מבוסס על מינוי שנתי שתלוי בגודל הארגון - כלומר כמות העובדים והלקוחות של הארגון, ולא כמות המידע שנאסף. אסרף הסביר כי התמחור מבוסס על הסיכון של החברה: ככל שיהיו לה יותר עובדים ולקוחות, המחיר של המינוי יהיה גבוה יותר. הוא סירב לנקוב בשמות לקוחות החברה, אולם לדבריו היא פועלת בסקטורים שונים כולל התיירות והמלונאות, ביטוח, פיננסים וקמעונאות. עוד הוא אמר כי ההשקעה של הקרנות JVP ו- National Grid Partnersהן בבחינת השקעות אסטרטגיות, שיכולות לחבר את החברה לחברות בתחום האבטחה והאנרגיה, ובכך לסייע לה להתרחב לשווקים אלו. 

וואן-טאץ' נוסדה ב-2017 על ידי המנכ"ל זאק רובינשטיין, מנכ"ל הפיתוח דימיטרי שבצ'נקו ואסרף. השלושה הכירו מעבודה משותפת בעבר בתחום אבטחת המידע, והקימו את החברה בחממת הסייבר שבבאר שבע. החברה מעסיקה היום 70 עובדים, כש-45 עובדים במרכז המחקר והפיתוח שבתל אביב, והיתר במטה שבניו יורק - שבו פועל צוות השיווק והמכירות. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker