"להשיב את העולם למסלול": OurCrowd רוצה לגייס 100 מיליון דולר למניעת מגפות עולמיות

החברה הכריזה על השקת קרן חדשנות להתמודדות עם מגפות, שפתוחה להשקעות של משקיעים כשירים פרטיים ומשקיעים מוסדיים ■ הקרן תשקיע בחברות העוסקות באמצעים למניעה ובלימה של מחלות – כמו חיסונים ובדיקות - וכן בחברות שמפתחות מוצרים דיגיטליים שיצמצמו את השיבושים שנגרמים ממגפות, כמו מעבר לעבודה מרחוק

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד"ר מורי בלומנפלד (מימין), ד"ר מוריס לסטר ודויד סוקוליק, מנהלי קרן ההשקעות של אוור קראוד
ד"ר מורי בלומנפלד (מימין), ד"ר מוריס לסטר ודויד סוקוליק, מנהלי קרן ההשקעות של אוור קראודצילום: OurCrowd

פלטפורמת ההשקעות הישראלית אוור קראוד (OurCrowd) הכריזה כי בכוונתה לגייס 100 מיליון דולר להשקעות בפתרונות טכנולוגיים המיועדים להתמודד עם מגפות עולמיות ומצבי חירום בריאותיים אחרים.

החברה הכריזה על השקת קרן חדשנות להתמודדות עם מגפות עולמיות, והיא פתוחה להשקעות של משקיעים כשירים פרטיים (לפחות 50 אלף דולר) וכן של משקיעים מוסדיים (לפחות מיליון דולר). 

על פי הודעת החברה, לאחר שתשלים את הגיוס מהמשקיעים, הקרן תשקיע בחברות העוסקות באמצעים למניעה ובלימה של מחלות – בהם חיסונים, בדיקות, הגנה אישית, טיפול וריפוי, דיאגנוסטיקה, ניטור מרחוק ורפואה דיגיטלית. כמו כן, תשקיע הקרן בחברות שמפתחות מוצרים דיגיטליים המיועדים לצמצם את השיבושים הנגרמים ממגפות, כמו עבודה מרחוק, לימוד מרחוק, אוטומציית תכנה, אימונים ביתיים, אבטחת סייבר ועוד. הקרן תנוהל ע"י ד"ר מוריס לסטר, ד"ר מורי בלומנפלד, ודויד סוקוליק. באוור קראוד מציינים שכבר השקיעו בחברות שעוסקות בפתרונות למשבר הקורונה, כמו MigVax, המפתחת חיסון נגד הנגיף.

בשנים האחרונות הוזנח תחום המחלות הזיהומיות והמגפות על ידי חברות התרופות, וגם המשקיעים העדיפו להתרחק ממנו. לפי נתוני בנק סיליקון ואלי, שפורסמו בבלומברג, משקיעי הון סיכון בעולם השקיעו בשלוש השנים האחרונות 42 מיליארד דולר בסטארט־אפים שעוסקים בתחום הפארמה, מתוכם 5% בלבד — 2.2 מיליארד דולר — הושקעו בפיתוח תרופות וחיסונים נגד מחלות זיהומיות. יותר ממחצית ההשקעות הופנו לחברות שמפתחות תרופות יקרות, מאריכות חיים, בעיקר נגד סרטן, מחלות כרוניות או נדירות — כאלה שניתן לגבות עליהן מחירים גבוהים מצרכנים בעולם המערבי. המניע של המשקיעים ברור: על פי הנתונים, מאז 2014, תחום המחלות הזיהומיות רשם רק שלושה אקזיטים ו–21 הנפקות, לעומת 26 אקזיטים ו–70 הנפקות של חברות בתחום האונקולוגיה.

ג'ון מדבד, מייסד ומנכ"ל OurCrowd, מסר: "כדי שנוכל להשיב את העולם למסלול, יש עתה צורך דחוף בחדשנות. טכנולוגיה יכולה לסייע לנו להתגבר על בעיות רבות שנובעות מהמשבר והגיעה העת שהיא תנוע מהר קדימה ותתקן את הטעון תיקון".

ד"ר מוריס לסטר מסר: "עלינו להתמודד ביחד נגד המגפה העולמית הנוכחית ולהתכונן גם למגפות העתידיות, שכן האירוע הנוכחי הוא רק ההתחלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker