שגיא כהן
שגיא כהן

סטארט-אפ השבבים הישראלי אקסייט לאבס (Xsight Labs) של אביגדור וילנץ גייס 55 מיליון דולר, לפי פרסומים במאגר הנתונים IVC. הגיוס יוצא לאור חודשים ספורים לאחר אקזיט ענק אחר של וילנץ: מכירת הבאנה לאבס לאינטל ב-2 מיליארד דולר.

אקסייט לאבס הוקמה ב-2017 על ידי גיא קורן, גל מלח וארז שיזף - שלושתם יוצאי מלאנוקס ואיזיצ'יפ. החברה ממוקמת בקריית גת, אך יש לה משרדים גם בקיסריה ובת"א. על פי הודעת אינטל קפיטל, זרוע ההשקעות של אינטל, שהשקיעה בחברה, אקסייט פיתחה ערכת שבבים מסוג חדש - שמיועדת להגברת היעילות ושיפור הביצועים של משימות כבדות בדאטה סנטרס, כמו למידת מכונה, ניתוח נתונים ואחסון נתונים.

לפי IVC, החברה גייסה עד היום 105 מיליון דולר. מלבד אינטל קפיטל ואביגדור וילנץ, בסבב הנוכחי השתתפו גם גופים שהשקיעו בסבבים הקודמים, כמו M12 – קרן ההשקעות של מיקרוסופט, ו-A&E. לסבב נכנסו גם משקיעים חדשים כמו קרן ההון סיכון באטרי ונצ'רס; Xilinx Ventures - זרוע ההשקעות של חברת השבבים ;Xilinx קרן Valor Equity Partners, ואחרים.

וילנץ הוא אחד היזמים הבולטים בישראל, עם שורה של הצלחות בעיקר בתחום השבבים. כאמור, בשנה שעברה הוא מכר את הבאנה לאבס לאינטל ב-2 מיליארד דולר, ובעבר מכר את אנאפורנה לאבס לאמזון AWS.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker