לא מאבדים את החוזים: לוגיקס גייסה 20 מיליון דולר

לוגיקס מציעה למחלקות משפטיות בחברות גדולות לשפר את המהירות והיעילות של ניתוח החוזים – באמצעות בינה מלאכותית ■ את הגיוס הובילה קרן קורנר האמריקאית והוא מביא את סך ההשקעות בחברה ל-45 מיליון דולר ■ המנכ"ל: "הקורונה העלתה את העניין בחברה"

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לגויקס
רותי לוי
רותי לוי

הסטארט-אפ הישראלי לוגיקס (LawGeex), שפיתח מערכת לניתוח אוטומטי של חוזים משפטיים, הודיע היום (ג') על השלמת סבב גיוס בסך 20 מיליון דולר בהובלת קרן ההון סיכון האמריקאית קורנר. לסבב הצטרפה גם קרן La Maison והשתתפו בו המשקיעים הקיימים בחברה – הקרנות אלף ו-Lool יחד עם תום גלוסר, לשעבר מנכ"ל תומפסון רויטרס. הגיוס עצמו הושלם בתחילת אפריל, בתוך המשבר הבריאותי. ההשקעה הנוכחית מביאה את סך הגיוסים של החברה ל-45 מיליון דולר, כל ההון נכנס לקופת החברה. 

לוגיקס הוקמה תחת ההבנה שישנם חלקים במקצוע עריכת הדין שהם מובנים וטכניים יחסית, ולכן אפשר לייעל אותם באמצעות טכנולוגיה ולחסוך בזמן ועלויות. הכוונה לעבודה הסיזיפית ורפטטיבית של מעבר ובדיקה של חוזים "נכנסים" – כאלה שמגישות חברות שהחברה רוצה להתקשר עמם או הערות שהצד השני מגיש על חוזים שהמחלקה המשפטית של החברה ייצרה בעצמה. 

המערכת של לוגיקס בודקת את החוזה לפי הגדרות המדיניות שנקבעות על ידי הלקוח, ונותנת משוב והסבר למשתמש לגבי חשיפה בעייתית, כמו סעיפים לא סטנדרטיים או סעיפים חסרים. היא מסמנת על גבי החוזה את המקומות הבעייתיים, ומציעה נוסח חלופי שאפשר לקבל או לערוך, כפי שמתמחה או עורך דין היה מציע לשותף שמלווה אותו. 

לפני שנתיים החברה התפרסמה בזכות ניסוי יוצא דופן שבו 20 עורכי דין מנוסים בתחום התחרו במנוע הבינה המלאכותית שפיתחה החברה – ובחן מי מצליח לזהות טוב יותר סיכונים וטעויות בחוזים מסחריים, שאינם עומדים במדיניות שנקבעה. התוצאות של לוגיקס היו מהירות ומדויקות יותר, בפער מובהק. 

נורי בכור, מנכ"ל ומייסד משותף ב-LawGeexצילום: אורן בירן

בתהליך ההטמעה של לוגיקס הלקוחות מגדירים את ה"playbook" של החברה – כלומר, המדיניות המשפטית שלה בנוגע לחוזים מסוגים שונים. אם לחברה יש מדיניות כתובה – המערכת של החברה מתרגמת אותה לכללים. אם אין לה – לוגיקס מבקשת ממנה לשלוח דוגמאות לחוזים הנחשבים מוצלחים בעיניה ומהם המערכת מחלצת את עמדותיה המשפטיות, ואנשי החברה עושים עליהן ולידציה חד פעמית. למשל, כשמדובר בחוזה שירותים החברה יכולה לקבוע כי היא מעוניינת שאפשר יהיה לבטל אותו בתוך 90 יום, כי היא לא מוכנה לבלעדיות, ושסכסוכים משפטיים יתבררו בישראל. מרגע שהמנוע למד את המדיניות המשפטית של הארגון הוא אוכף אותה על חוזים חדשים. 

בהרבה מהמקרים הצוות המשפטי קובע על אילו חוזים הוא לא עובר ומנתב למערכת, וכך עוזר לצוותים בארגון להתקדם ללא המתנה למחלקה המשפטית - למשל, חוזים של מחלקת הרכש עד 50 אלף דולר. "הידע המשפטי של החברה הרבה פעמים נמצא בראש של עורכי הדין, וכך גם נעלם איתם כאשר הם עוזבים, כך שבמובנים רבים אנחנו נותנים פתרון שבו המידע לא הולך לאיבוד", אומר נורי בכור, המנכ"ל ומייסד משותף בחברה. 

המחלקה שלא מכניסה כסף לארגון

המוצר של לוגיקס פונה לארגונים גדולים. בין לקוחות החברה כ-40 חברות פורצ'ן 500 וגלובל 2000, לרבות חברות טכנולוגיה כמו איביי ו-HP, תאגידים כמו ג'נרל אלקטריק, ג'ונסון אנד ג'ונסון ומיצובישי מטיריאלס ו-3 מתוך 5 חברות הביטוח הגדולות בארה"ב. כמו גם משרדי עורכי דין ובהם White&Case. המודל העסקי מבוסס על מינוי שנתי לתוכנה (SaaS), המינוי נע בין כמה עשרות אלפי דולרים ועד מאות אלפי דולרים. כאשר התמחור לוקח בחשבון את מספר סוגי החוזים שעושים עליהם אוטומציה והיקפם – כלומר, כמה חוזים החברה מעבירה דרך המערכת.

צוות לוגיקסצילום: LawGeex

"חוזים הם חלק אינטגרלי מהפעילות העסקית של כל חברה – כל עסקה מעוגנת בחוזה. וחברות ענק בפורצ'ן 500 מטפלות בסדר גודל של עשרת אלפי חוזים בשנה שמכבידים על המחלקות המשפטיות", מסביר נורי, ומתייחס גם למצבה של החברה במשבר הנוכחי: "בשעת משבר הכל נכנס להולד - אנשים יוצאים לחל"ת ויש פיטורים – אבל כשצריך לעבור על חוזה זה עניין בהול. את לא רוצה לאבד עסקות.

"הצוות המשפטי הוא צוות שגם כך קשה לתת לו משאבים, זו לא יחידה שמכניסה כסף לארגון אלא רק מוציאים עליה. אז אנחנו רואים כבר כעת שבתקופה המשברים הלקוחות שלנו מוסיפים יוז-קייסים (חוזים מסוגים שונים) למערכת, והעניין בנו גובר – גם חברות שהתעניינו בנו בעבר וכעת מבקשות לרכוש את השירות שלנו"

את לוגיקס הקים בכור ב-2014 יחד עם אילן אדמון המשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיות (CTO) של החברה. החברה מעסיקה כ-80 עובדים, מהם 60 בישראל והיתר במשרדיה בניו יורק. נשים מהוות 46% מהעובדים הטכנולוגיים בחברה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker