משחיזים את הקרניים: סייבריזן תובעת עובד שנטש לסנטינל וואן

שתי החברות, מהבולטות בענף הסייבר הישראלי, הן חדי קרן שכל אחת מהן גייסה בשנה האחרונה לפי שווי של יותר ממיליארד דולר ■ לטענת סייבריזן, העובד העתיק מידע רגיש שיכול לשנות את השוק באופן מהותי

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סייבריזן
חברת סייבריזןצילום: מיכה לובטון

תככים ומזימות בזירת הסייבר המקומית: סכסוך משפטי התגלע בין סייבריזן וסנטינל וואן, שתי חברות מהבולטות בענף הסייבר המקומי, שגייסו בשנה האחרונה הון לפי שווי של יותר ממיליארד דולר כל אחת (חד קרן).

על פי פרסום באתר CRN, ב-19 באפריל תבעה סייבריזן בבית משפט בישראל את יוני שלמרדיין, ישראלי לשעבר שמתגורר בבוסטון, שכיהן עד לאחרונה בסייבריזן כמנהל פיתוח מוצר ועבר אל סנסינטל וואן. ימים ספורים אחרי פתיחת ההליך בישראל ביקשה החברה להוציא צו מניעה לשלמרדיין בבית משפט בארה"ב.

סייבריזן טוענת כי עילת התביעה היא העברת "סודות המסחר הרגישים ביותר" למתחרה ישירה, בניגוד לחוזה המפורש של העובד. "הוא נחשף למידע האינטימי ביותר במוצרי החברה, האסטרטגיה, החוזקות, החולשות ומפת הדרכים שלה". לטענת סייבריזן, שלמרדיין היה אחד מעשרה חוקרים בחברה שהיו מעורבים בשנתיים האחרונות בפרויקט סודי של החברה לפיתוח מוצר חדשני שיכול לשנות באופן מהותי את השוק ולייתר מוצרי חברות מתחרות, בהן סנטינל וואן.

עוד נטען כי בעוזבו לקח עמו העובד מסמכים של החברה. סייבריזן כתבה בתביעה כי סמוך לעזיבתו העתיק שלמרדיין ממסמכי החברה, ואז השתמש בתוכנה בשם clean My Mac כדי לטשטש את עקבות ההעתקה.

על פי הידיעה באתר CRN, סייבריזן ניסתה לפתות את שלמרדיין להישאר אצלה והציעה לו מענק שימור בגובה ארבע  משכורות (68 אלף דולר), ובהמשך הציעה לסייע לו למצוא תפקיד בחברת סייבר שאינה מתחרה ישירה - אך הוא סירב להצעות אלו.

על פי דף הלינקדאין שלו, שלמרדיין עבד החל משנת 2013 בחברת לקון סקיוריטי, שנמכרה ב-2015 לצ'ק פוינט. בינואר 2017 הוא החל את עבודתו בסייבריזן ובמהלכה זכה לשני קידומים. 

משתי החברות לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום