אורקה סקיוריטי מגייסת 20 מיליון דולר כדי להגן על תשתיות הענן

הסטארט-אפ הצעיר כבר גייס בעבר 6.5 מיליון דולר וכעת זוכה לאמון של קרן GGV האמריקאית שהשקיעה בעבר ב-AirBnb וב-Slack ■ מנהל המוצר: ״מה שניתן לעשות עם אורקה תוך שבועיים, לוקח שנה ועשרה אנשים עם פתרונות אחרים״

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל אורקה סקיוריטי, אבי שוע (ימין), וגיל גרון (CPO)
מנכ"ל אורקה סקיוריטי, אבי שוע (ימין), וגיל גרון (CPO)צילום: אורקה סקיוריטי בע"מ

אורקה סקיורטי הודיעה על גיוס 20 מיליון דולר בסבב ראשון (A). החברה, שנוסדה רק בשנה שעברה, כבר גייסה סבב הנבטה בסך 6.5 מיליון דולר. אורקה סקיוריטי (Orca Security) פועלת בתחום ההגנה על תשתיות ענן שמקים הלקוח בפלטפורמות כמו AWS של אמזון, בענן של גוגל, או אז'ור של מיקרוסופט.

"אנחנו מגינים על המידע של הארגון בענן, מפני נוזקות, קונפיגורציה שגויה, מאגרים שהושארו בטעות חשופים לרשת או סיסמאות קלות", מספר על המוצר גיל גרון, שותף מייסד בחברה ומנהל המוצר בה. "אלה לא הגנות חדשות, אבל המוצר שלנו פועל בלי שום התקנה ותוך דקה. לאחרונה סיימנו התקנה אצל ענקית פיננסית, והם סיפרו שמה שהם עשו עם אורקה תוך שבועיים היה לוקח להם שנה ועשרה אנשים עם פתרונות אחרים".

הוא מוסיף: "עם התפרצות הקורונה מתנהל מאמץ עולמי להעברת שירותים לדיגיטל. אי לכך צפויה גדילה מואצת בשימוש בשירותי ענן, וכיוצא מכך בשירותים המפאשרים לאבטח אותם. יש איומים רבים בסביבת הענן. כך למשל, ב-15% מהלקוחות שאנחנו מתקינים אנחנו מוצאים תוכנת כרייה של מטבעות קריפטוגרפים". בין לקוחות החברה ניתן לציין את Fiverr, רפיד ו-SiSense הישראליות.

מתקפת סייבר. אילוסטרציה
מתקפת סייבר. אילוסטרציהצילום: Kacper Pempel / REUTERS

את סבב ההנבטה בחברה הובילה קרן YL ונצ'רס, אך את הגיוס הנוכחי מובילה קרן GGV האמריקאית - המנהלת 6.2 מיליארד דולר. הקרן השקיעה בעבר בחברות איירבנב ו-Slack וכעת היא מעוניינת להגדיל את נוכחותה בשוק הישראלי. GGV השקיעה כבר ב-VDOO הישראלית (חברת סייבר בתחום האינטרנט של הדברים) ובסטארטאפ ישראלי נוסף שטרם נחשף. "אורקה סקיוריטי מתמודדת עם אתגרי הענן המשמעותיים באמצעות גישה חדשנית שמשפרת באופן דרמטי את הנראות יחד עם צמצום עלויות התפעול", מסר אורן יונגר, משקיע מהקרן.

שותפה נוספת לסבב היא קבוצת Silicon Vaslley CISO Investment, קבוצת משקיעים פרטיים של מעל 46 סמנכ"לי אבטחת מידע מארגונים גדולים, אשר משקיעים את כספם הפרטי בחברות אבטחת מידע שבהן הם מאמינים. הקבוצה הוקמה בשנה שעברה ורשמה עד כה שלוש השקעות.

אורקה חריגה במספר המייסדים שלה - שמונה - רובם ככולם שימשו בעבר בתפקידים בכירים בחברות גדולות, ובהן צ'ק פוינט ופאלו אלטו נטוורקס. מנכ"ל החברה, אבי שוע, כיהן כמנהל הטכנולוגיות הראשי (CTO) של צ'ק פוינט בעבר. "בשלב מסוים היו לנו יותר ארכיטקטים מלצ'ק פוינט - אנחנו רוצים לעשות משהו שהוא לא עוד אנטי וירוס, משהו עם אימפקט". מסכם גרון. כיום עובדים באורקה 37 אנשים מתוכם 23 בישראל. "ההשקעה הנוכחית תשמש את החברה לצורך גיוס עובדים, מחקר ופיתוח וחדירה לשוק", נמסר בהודעת הגיוס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker