לדעת אם אתם נהגים זהירים ולמלא דלק כשאתם במשרד: אוטונומו מגייסת 46 מיליון דולר

חברת הדאטה לעולם הרכב אוטונומו הודיעה על סבב גיוס שלישי ובכך מעלה את סך גיוסיה עד היום ל-82 מיליון דולר ■ בגיוס הנוכחי השתתפו SK Holdings, תאגיד רנו-ניסאן-מיצובישי, Avis-Budget וכן משקיעים קיימים כמו הקרנות בסר וסטייג' וואן

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
העובדים של אוטונומו
העובדים של אוטונומוצילום: אורי חבושי

חברת הדאטה לעולם הרכב אוטונומו (Otonomo) הודיעה הבוקר (ה') על סבב גיוס שלישי של 46 מיליון, ובכך מעלה את סך גיוסיה עד היום ל-82 מיליון דולר. בגיוס הנוכחי השתתפו SK Holdings, תאגיד רנו-ניסאן-מיצובישי, Avis-Budget וכן משקיעים קיימים כמו הקרנות בסר וסטייג' וואן. סבב הגיוס נסגר בפועל לפני פרוץ הקורונה בעולם המערבי.

"אנחנו למעשה זירת מסחר למידע ברכב", הסביר בשיחה עם TheMarker היזם בן וולקוב. "המכוניות הופכות להיות כולן מחוברות, עם מודם וסים והן שולחות המון מידע לענן של חברות הרכב. אני מדבר על ממוצע של 150 פרמטרים כל 30 שניות מכל רכב - וזה רק גדל. אנחנו מתחברים לענן הקיים של חברת הרכב, עושים פעילות על הדאטה ואז מוכרים אותו בהסכם רישוי לספקים צד שלישי. זה יכול להיות עיריות, חברות חנייה, חברות ביטוח, וכדומה".

וולקוב מסביר: "חברת ביטוח כמו GEICO יכולה לבוא ולהגיד לנהג זהיר, אתה תקבל 30% הנחה בפרמייה. אגב, נהג לא זהיר לא ישלם יותר ממה שהוא משלם היום. חברת הצמיגים הגדולה בעולם גם לקוחה שלנו, ואם יש בעיית בטיחות בצמיג היא תודיע לך. הם יודעים את זה על בסיס נתוני הטמפרטורה, סגנון הנהיגה וסנסורים שיש בצמיגים. בסיסקו, על בסיס המידע שלנו, מתדלקים את הרכבים של העובדים בזמן שהם בעבודה. יש לנו לקוחה חברת חשמל מהגדולות בעולם, שנעזרת במידע שלנו בהקשר של טעינת רכבים חשמליים, ועוד". וולקוב מדגיש שככל שמדובר במידע פרטי של נהג, הוא צריך במפורש להסכים לחלוק אותו עם נותן השירות.

על פי החברה, "לפלטפורמה יש נתונים מלמעלה מ-20 מיליון כלי רכב והחברה משתפת פעולה עם למעלה מ-25 יצרני רכבים וציים". בין חברות הרכב שמהם ניזונה אוטונומו ניתן להזכיר את BMW, דיימלר (מרצדס) ומציובישי. בצד הלקוחות נכתב: "האוקוסיסטם של אוטונומו כולל יותר ממאה שותפים הצורכים מידע ומספקים שירותים כגון שירותי חירום, תחזוקה, תנועה ומיפוי ועוד".

אוטונמו נוסדה בינואר 2016 והיא מעסיקה 80 עובדים, מהם 70 בישראל. "גיוס ההון יאפשר לאוטונומו להרחיב את טביעת הרגל העולמית שלנו, להרחיב את המוצרים ולבסס את עמדת ההובלה בשוק. כעת יש לנו את המשאבים הדרושים בכדי לממש את החזון שלנו ולהפוך את המידע שאנו אוספים לבעל ערך עבור כלל האקוסיסטם התחבורתי", סיכם וולקוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker