אלביט הוציאה 300 עובדים בישראל לחל"ת

החברה מעסיקה בישראל כ-12 אלף עובדים ומרבית היוצאים לחופשה ללא תשלום מועסקים בתפקידי תמיכה ■ בתחילה העריכו בחברה כי הקורונה היא הזדמנות יותר מסיכון, אולם לפני שבוע היא עדכנה את המשקיעים כי היא חווה שיבושים בשל הקושי לשנע את מוצריה ללקוחות

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משקפת לייזר של אלביט מערכות
משקפת לייזר של אלביט מערכותצילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות מוציאה לחופשה ללא תשלום כ-300 מעובדיה. לפי מקורות בחברה, העובדים שהוצאו לחל"ת עובדים בכל 30 האתרים שלה בישראל, ומרביתם מועסקים תפקידי תמיכה תחזוקתית בלקוחות, המחייבים שהיה ארוכה בחו״ל. החברה הבת סוקטק, העוסקת בהגנה על תשתיות קריטיות, הוציאה רבע מעובדיה - 20 מתוך 80 - לחל"ת.

אלביט מערכות, המנוהלת על ידי בצלאל מכליס, היא החברה הביטחונית הפרטית הגדולה בישראל. היא נסחרת בבורסה בתל אביב ובנאסד"ק לפי שווי של 5.5 מיליארד דולר. את 2019 היא סיימה ברווח חשבונאי של 228.7 מיליון דולר – 5% מהכנסותיה. לחברה חמש חטיבות – מודיעין, יבשה ותעש, תקשוב וסייבר, לוחמה אלקטרונית וכלי טייס וכ-40 חברות בת, מרביתן בחו"ל. החברה מעסיקה כיום בישראל כ-12 אלף עובדים ו-4,500 נוספים בעולם.

בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביטצילום: אסף שילה/ישראל סאן

בסוף החודש שעבר אמר מכליס כי הסיכוי שיוצר משבר הקורונה גדול מהסיכון: "אלביט מערכות, באמצעות החברות הבנות בחו"ל, היא מועמדת אידיאלית ליהנות מתקציבים וחוזים של ממשלות שירצו להעלות במהירות את התעסוקה והתוצר. גם חוסר השקט החברתי מייצר ביקוש למוצרי ביטחון פנים. החברה הבת KMC  שפועלת בארה"ב ומייצרת ציוד דיאגנוסטיקה של נוזלי גוף לחברות הציוד הרפואי הגדולות בעולם - פועלת בלב אירוע הקורונה, וזוכה לביקוש גבוה למוצריה".

מכליס הוסיף אז כי צבר ההזמנות של החברה - שתפח ל-10 מיליארד דולר בסוף 2019 והמשיך לצמוח בחוזקה ברבעון הראשון של 2020 - מבטיח את הכנסותיה המתוכננות ל-2020 ולמרבית 2021. כך, להערכתו, גם 2020 צפויה להיות שנה טובה לחברה, ללא השפעה מהותית של המשבר על תוצאותיה הכספיות. 

אולם לפני שבוע עדכנה החברה את המשקיעים כי היא החלה לחוות שיבושים בפעילויות מסוימות בשל הקושי לשנע ולספק בפועל את מוצריה ללקוחות - והיא צופה שתהיה לכך השפעה פיננסית, והחברה פועלת לצמצמה ככל הניתן. 

מאלביט נמסר: ״אלביט נוקטת בתמהיל מאוזן ונקודתי של צעדים כדי לשמר את היציבות התעסוקתית ולצמצם את השפעת המצב על החברה״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker