נטפליקס משיקה מערכת לסינון תכנים עבור הורים

הכלים החדשים יאפשרות להורים לחסום סדרות וסרטים שהם לא מעוניינים שהילדים יצפו בהם ולראות את היסטוריית הצפיה שלהם

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
"פה גדול". על תעוזה ורגישות
מתוך הסדרה פה גדול של נטפליקסצילום: Netflix

הקצנת השיח ברשתות החברתיות והפצה גבוהה של תכנים פוגעניים ברשת גרמה לזינוק בשימוש של הורים בתוכנות בקרת גלישה לילדים. על פי דו"ח סקירת האינטרנט האחרון של מארי מיקר, 52% מההורים בעולם משתמשים בתוכנות לסינון תכנים עבור הילדים. בעקבות סגירת בתי הספר והעלייה בהיקפי הצפייה בתכנים ברשת של ילדים, נטפליקס השיקה כלים שיאפשרו להורים לשלוט בתכנים שהילדים שלהם צופים בהם ולסנן סדרות וסרטים שלדעתם לא ראויים לצפיית ילדים.

הבקרה החדשה על התכנים תתאפשר דרך הגדרות החשבון של המשתמש. השירות יאפשר הגדרה של קוד סודי לפרופיל האישי של ההורה – כך שכשהילד מתחבר לא תהיה לו גישה לצפיה בתכנים דרך הפרופיל משתמש של הוריו. נטפליקס תאשר לכל הורה להגדיר סדרות, סרטים והופעות שלא מתאימות לצפייה לילד ולסנן אותם החוצה על ידי הגדרה של "לא מתאים לצפייה מתחת לגיל 13" – כלומר במקום שהחברה תקבע הגדרות של תוכן לא ראוי לפי גיל – כל הורה יעשה זאת באופן פרטני. על פי ההודעה של נטפליקס, הסינון נוצר על פי סיווג ספציפי לכל מדינה.   

פילטר נוסף יאפשר להורים להסיר לחלוטין הופעה של סדרות או סרטים בספרייה הכללית שמוצגת בפרופיל של הילד – וכל תצוגה של התוכן תחסם בפני הילד. הכלים החדשים יופיעו באופן מרוכז במרכז בקרה שיופיע כפיצ'ר בהגדרות החשבון. מרכז הבקרה יאפשר להורים לצפות בהיסטוריית הצפייה של הילד. בנוסף לכך, נטפליקס מאפשרת השבתה של הפעלה אוטומטית של פרקים בפרופילים של ילדים – כלומר הסדרות לא ינוגנו באופן רציף.

רק בשבוע הבא תפרסם נטפליקס את הדו"חות של הרבעון הראשון של 2020 ואז יהיה ניתן להבין כיצד השפיעה הקורונה על שיעור המנויים המשלמים של החברה.

למרות ששוק הסטרימינג הפך לצפוף מאוד בשנתיים האחרונות, עם השקה של שירותים מתחרים כמו דיסני ואפל – ברבעון האחרון של 2019 רכשו 8.8 מיליון משתמשים חדשים מנוי בנטפליקס ומספר המנויים בתשלום שלה מסתכם ב-167 מיליון. לאחרונה הפחיתה החברה את איכות הצפייה של באירופה ובישראל לבקשת מדינות בגלל העליה בהיקפי השימוש בשירותי הסטרימינג והחשש מפני קריסת הרשת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker