קאטו נטוורקס של שלמה קרמר גייסה 77 מיליון דולר

בשיחה עם TheMarker מספר קרמר שהמשבר הנוכחי האיץ את הצורך בפתרונות לעבודה יעילה מרחוק: "הרשתות הקיימות נבנו לעבודה במשרד, מול שרת מקומי, ואילו בעולם המודרני אני יושב בחדר במלון ועובד מול דאטה סנטר בענן"

אמיתי זיו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שלמה קרמר
שלמה קרמרצילום: שרון ברקת

Cato Networks (קאטו נטוורקס), העוסקת בפתרון משולב של רשת ארגונית בענן ואבטחת סייבר, הודיעה על גיוס גדול של 77 מיליון דולר בסבב גיוס רביעי. כעת סך הגיוסים בחברה הוא 200 מיליון דולר. את הגיוס הובילה קרן לייטספיד והשתתפו בו גם הקרנות סינגטל Innov8, גרילוק, USVP ומשקיעים נוספים.

"ההשקעה מגיעה על רקע עלייה של 220% בהזמנות בשנה החולפת ורבעון ראשון מוצלח ב-2020", נמסר מהחברה בהודעת הגיוס. "בניגוד לדורות קודמים של רשתות שהורכבו מפתרונות נקודתיים רבים ומספקי תקשורת שונים, קאטו מחברת ומאבטחת את הארגון כולו: משתמשים המחוברים מרחוק, סניפים, אפליקציות ומרכזי נתונים פיזיים ווירטואליים".

בהתייחס למשבר, נכתב בהודעת החברה: "קאטו תמשיך לגייס עובדים. גם בימים אלה ועל אף התפשטות נגיף הקורונה, בקאטו מראיינים ומגייסים מועמדים למשרות פיתוח במטה החברה בישראל". לחברה כ-200 עובדים, כ-120 מהם בישראל.

קאטו נוסדה ב-201 על ידי גור שץ ושלמה קרמר, מהאבות המייסדים של הסייבר בישראל. בשיחה עם TheMarker אומר קרמר: "בשבועות האחרונים ראינו האצה בעסקים. הסיבה לכך היא שלקוחות ניצבים מול האתגר, שהרשתות הקיימות נבנו לעבודה במשרד, מול שרת מקומי, ואילו בעולם המודרני אני יושב בחדר במלון ועובד מול דאטה סנטר בענן. היום, כל העובדים יושבים בבית ולכן אנחנו צריכים פתרון שמתאים לעידן הנוכחי - קאטו היא הרשת שמאפשרת את הטרנספורמציה הדיגיטלית". קרמר מדווח על 500 לקוחות לשירות, 60 מהם הצטרפו ברבעון הנוכחי.

את הגיוס הקודם של החברה, בגובה 55 מיליון דולר, היא השלימה רק בינואר 2019. "חלק גדול מהכסף עוד נמצא בבנק. אנחנו מתקדמים ואגרסיביים, אבל זהירים מאוד באופן שבו שאנחנו מוציאים את הכסף", מגיב קרמר. 

על תזמון הגיוס כעת, בלבו של המשבר, הוא אומר: "סבב הגיוס התחיל בתחילת השנה ולקח כחודשים. המשקיעים שלנו מכירים אותנו היטב, ולא משקיעים לרבעון הקרוב - הם משקיעים אסטרטגיים בחברה לטווח ארוך".

אתם מתחרים בין היתר בזיסקלר - חברה של 8 מיליארד דולר - שנותנת גם היא פתרון סייבר בענן.

"הפתרון שלנו נועד להחליף את רשת הארגון (WAN). זיסלקר לא חברת רשת, אנחנו מחליפים קודם כל את הרשת הקיימת, תחום של 80 מיליארד דולר, ועל זה נוספת שכבה של אבטחת מידע".

אתם מתחרים גם בחברה ענקית כמו פאלו אלטו נטוורקס של ניר צוק, שעושה רכישות אגרסיביות מאוד בתחום שלכם של הגנה מבוססת תשתית ענן.

"כרגע אין לפאלו אלטו פתרון, אלא רק פרזנטציה. אנחנו לא רואים נוכחות משמעותית שלהם בשוק. הפתרון שלהם, שלמעשה נועד להגן על בסיס ההתקנה של ה'ברזלים' שלהם, אינו פתרון קלאוד איכותי; הוא לא נבנה באופן אורגני, כפתרון אחד שלם מהרצפה ומעלה, אלא כשילוב של רכישות שהם מנסים להדביק ביחד.

"אני יכול להמשיך עוד ועוד, אבל מבחינת הבשלות והאיכות של הפתרון, וגם מבחינת הגישה לשוק והביצוע באופן כללי – הייתי אומר שפאלו אלטו נטוורקס הרבה מאחורינו. על הניר הם באמת מנסים, ובדיוק קנו איזו חברה בתחום שלנו (SD-WAN) ומנסים לחבר גם אותה, לא משנה שלפני 3 חודשים הם הכריזו על פתרון כזה משל עצמם - יש שם בלגן גדול מאוד ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker