אשר לוי, לשעבר מנכ"ל אורבוטק, מונה ליו"ר NSO

לראשונה זה שנים חברת הסייבר ממנה יו"ר, לאחר שהיו"ר הקודם מת ב-2016 ■ המנכ"ל, שלו חוליו: "בטוח שלוי יהיה מכפיל כוח משמעותי מול אתגרי העתיד"

אמיתי זיו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אשר לוי, יו"ר NSO
אשר לוי, יו"ר NSOצילום: אילן אסייג

חברת הסייבר NSO החליטה על מינוי אשר לוי, בעבר מנכ"ל אורבוטק, ליו"ר החברה. החברה ממנה לראשונה מזה שנים יו"ר - הקודם היה יאנוש בן גל, שמת ב-2016.

בניגוד לרוב מינויי העבר בצמרת NSO, לוי אינו "ביטחוניסט", אלא מגיע מרקע של היי-טק. הוא שימש מנכ"ל אורבוטק ב-2019-2013 ועד לרכישת החברה על ידי KLA-Tencor האמריקאית תמורת 3.4 מיליארד דולר. הוא הצטרף לאורבוטק ב-1990, וכיהן במספר תפקידי ניהול בחברה במשך כשני עשורים.

לוי הוא בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון, ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. הוא בוגר תוכנית הניהול המתקדמת בבית הספר לעסקים בהרווארד. ב-2019 הסתכם שכרו באורבוטק ב-7.2 מיליון דולר. ההחלטה על מינויו של לוי התקבלה לפני כמה חודשים והוא נכנס לתפקידו רשמית ב-1 באפריל. במקביל לתפקידו כיו"ר פעיל ב-NSO, החל בינואר האחרון משמש לוי גם כיו"ר פעיל בחברת לנדא דיגיטל פרינטינג. 

ב-NSO אישרו את הידיעה, ומנכ"ל החברה, שלו חוליו, אמר כי הוא "משוכנע שניסיונו הניהולי העשיר של לוי והישגיו בעולמות העסקיים יתרמו לנו רבות כחברה שצומחת ומתפתחת. החברה הגיעה עד כה להישגים משמעותיים בפיתוח פתרונות טכנולוגיים חדשניים שמסייעים למדינות להציל חיים, לסכל טרור ולמנוע פשיעה חמורה.

"גם בימים אלה הוכיחה החברה את יכולותיה החדשניות והמהירות בפיתוח מערכת אנליטית שתסייע למקבלי ההחלטות למיגור התפשטות מגיפת הקורונה, לצד היכולת להחזיר את המשק לשגרה - וכל זאת מבלי לפגוע בפרטיות. אני סמוך ובטוח כי לוי ישתלב בחברה ויהיה מכפיל כוח משמעותי מול אתגרי העתיד".

לוי אמר כי "NSO מסייעת לממשלות להתמודד עם אחד האתגרים הגדולים שלהן - הסתתרות של טרור ופשיעה מאחורי טכנולוגיית הצפנה. בכוונתי לפעול יחד עם הנהלת החברה ולהמשיך ולפתח פתרונות נוספים להתמודדות עם אתגר זה, שרק נעשה מורכב יותר, הן באופן אורגני והן באמצעות רכישות ומיזוגים.

"חברת NSO עומדת לא רק בחזית הטכנולוגיה בתחומה, אלא גם מהווה גורם מוביל בענף הסייבר, בכך שלקחה על עצמה להגדיר ולהטמיע מדיניות אתית ואחריות תאגידית. NSO היא החברה הראשונה בתחום שמאמצת את הקווים המנחים של האו"ם לעסקים ולזכויות אדם, ומהווה בכך מודל לשאר הענף. בכוונתי להמשיך ולהטמיע את המדיניות האתית והאחריות התאגידית בעבודה היומיומית של החברה ולסייע להנהלה ולעובדים המצוינים שלה, להפוך את העולם למקום בטוח יותר.

"ואגב, עולם בטוח יותר, אני חש גאווה גדולה להצטרף לחברה כשאני רואה כמה כולם בחברה חדורים להירתם להצלת חיים והחברה פיתחה במהירות שיא מערכת אנליטית שתסייע למיגור התפשטות מגיפת הקורונה ולניהול המשק והכלכלה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker