משטרת ישראל מחפשת מערכת שתאתר התקהלויות של 50 אנשים ויותר

המשטרה מעוניינת במערכת שתוכל לאתר עבורה התקהלויות של אזרחים תוך רבע שעה ■ הקנס על שהייה במקום אסור בניגוד להוראות הוא 500 שקל, ועל סירוב הוראת שוטר להתפזר - 5,000 שקל

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שוטרים אוכפים את הסגר על בני ברק, אתמול
שוטרים אוכפים את הסגר על בני ברק, אתמולצילום: תומר אפלבאום

משטרת ישראל פירסמה אתמול (ראשון) קול קורא לצורך פיתוח מערכת שתסייע לה לאתר ריכוז של 50 אנשים ויותר, במטרה לאכוף את הוראות הממשלה שאוסרות על התקהלויות.

הקול הקורא, כפי שפורסם באתר החדשות readitnow, הוא עבור סטארט-אפים וחברות שיש להם יכולות לפתח מערכת, או להציע שתוכל לאתר התקהלויות כאלה בדיוק של 100 מטר רדיוס, בטווח זמן של 15 דקות מרגע ההתקהלות. עוד נכתב בקול הקורא כי המשטרה תבחן כל פנייה שתגיע עד 19 לאפריל, ואם תחליט לרכוש את המערכת - תעשה זאת במסגרת פטור ממכרז.

המידע שהמשטרה רוצה לקבל באמצעות המערכת הוא מיקום ההתקהלות, אומדן המתקהלים וזמני ההתקהלות - מתי נפגשו ומתי התפזרו - ושהמערכת תוכל לכסות את כל הארץ.

"התפשטות נגיף הקורונה בישראל מחייבת מתן מענה מבצעי עבור משטרת ישראל לאיתור התקהלויות של 50 איש ומעלה באמצעות מידע סטטיסטי-גיאוגרפי בזמן קרוב לאמת. מדובר במידע מעובד, אגרגטיבי ולא מזוהה, המציף התקהלויות מרובות משתתפים במרחב הציבורי", נכתב בהודעה.

בהודעה מציינת המשטרה כי מפתחי המערכת נדרשים לספק גם את השירות במתווה זמינות של 24 שעות במיממה בכל ימות השבוע. במשטרה מעוניינים כי המערכת תתחיל לפעול כבר מתחילת מאי.

משטרת ישראל אחראית כיום על פיקוח ואכיפה של המגבלות שהוטלו על אזרחי ישראל במאמץ לצמצם את התפשטות הקורונה. לפי אתר המשטרה - הקנס על סירוב הוראות שוטר להתפזר הוא 5,000 שקל. הפעלת עסקים בניגוד לתקנות - מסעדות, ברים ועסקים שעלולים ליצור התקהלות גוררת קנס של 5,000 שקל לבעל העסק. שהייה במקום אסור - כלומר אנשים שיתקהלו בניגוד להוראות יקבלו קנס של 500 שקל. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker