חמצן להיי-טק: רשות החדשנות תזרים 650 מיליון שקל למאות סטארט-אפים

מתחילת השנה הוגשו לרשות החדשנות 1,161 בקשות למענקים, אך עד כה, בשל העובדה שתקציב המדינה טרם אושר, הבקשות לא טופלו ■ אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "גם באוצר מבינים כי התעשייה עתירת הידע בישראל היא המפתח ליציאה מהמשבר הכלכלי ביום שאחרי המגפה"

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות
אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנותצילום: עופר וקנין

רשות החדשנות הודיעה הערב כי תזרים 600 מיליון שקל למאות חברות סטארט-אפ שהגישו בקשות למענק. זאת לאחר שמשרד האוצר אישר את העברת התקציב לרשות, שהיה תקוע מאז תחילת השנה בגלל היעדר תקציב מדינה.

מתחילת השנה הוגשו לרשות החדשנות 1,161 בקשות למענקים, אך בשל העובדה שתקציב המדינה טרם עבר, הבקשות לא טופלו. הדבר גרם לסיטואציה קשה עבור אינספור חברות קטנות ובינוניות שיתכננו להיעזר במענקי רשות החדשנות, שמצבן הוחמר בעקבות משבר הקורונה. כעת, לאחר שהאוצר העביר את הכסף, הרשות צפויה לנהל נוהל מזורז של אישור וההחלטות בנוגע למענקים והם יאושרו עוד לפני פסח. לפי הערכה, מתוך סך הבקשות, מעל מחציתן יאושרו – כלומר מאות סטארטאפים יקבלו את הכסף כבר בקרוב.

לפי הודעת הרשות, בהחלטותיה היא תביא בחשבון גם את היכולות הפיננסיות של החברה ויכולותיה להעמיד את המימון המשלים, בהתאמה למצב המשברי הנוכחי.

לצד 600 מיליון השקלים הללו, לאחרונה הרשות השיקה 3 "קולות קוראים" עבור טכנולוגיות למלחמה בקורונה בסכום של 50 מיליון שקל נוספים.

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "גם באוצר מבינים כי התעשייה עתירת הידע בישראל היא המפתח ליציאה מהמשבר הכלכלי ביום שאחרי המגפה. תעשיית ההייטק מבוססת ברובה על הון פרטי. מניסיון העבר מקור מימון זה מצטמצם משמעותית בעתות משבר.

"בנוסף, מתרחשת ירידה משמעותית בהכנסות ממכירות עקב הגלובאליות של המשבר. בחברות המייצרות מוצרים מוחשיים קיימת בעיה נוספת, של שרשרת אספקה, קבלני משנה, יכולות ייצור והפצה. תפקיד הממשלה, באמצעות רשות החדשנות, להגביר את מימון הפרויקטים בעת הזאת, ולאפשר לחברות טובות לצלוח את המשבר.  אנו נמצאים בקשר יומיומי ישיר עם החברות, נציגי רשמיים ועם מכלול הגופים הרלוונטיים לסיוע למשבר – החל מהאוצר ועד רשות המיסים – כולם מבינים היטב את המצוקה ופתוחים לסייע במהלכים מיידים שימנעו החרפה נוספת במצב החברות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker