אקסוניוס מגייסת 58 מיליון דולר "כדי לעמוד בביקושים"

הפלטפורמה שאקסוניוס פיתחה מעניקה נראות על הנכסים הדיגיטליים של הארגון - כלל המכשירים ברשת הארגונית - ומיישמת עליהם את מדיניות אבטחת המידע של הארגון ■ החברה השלימה ב-2019 שני סבבים בהיקף כולל של 33 מיליון דולר

אמיתי זיו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מייסדי אקסוניוס
מייסדי אקסוניוסצילום: אקסוניוס

עוד גיוס סייבר גדול בתחום הלוהט של ה-IoT - הגנה אל התקני האינטרנט של הדברים. חברת אקסוניוס (Axonius) הודיעה על סבב גיוס שלישי בהיקף 58 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן לייטספיד, ובהשתתפות YL ונצ'רס, בסמר, ורטקס, OpenView וקרנות נוספות. סך הכל גייסה החברה עד כה 95 מיליון דולר. 

אקסוניוס פיתחה פלטפורמה שמעניקה נראות על הנכסים הדיגיטליים של הארגון - כלל המכשירים ברשת הארגונית - ומיישמת עליהם את מדיניות אבטחת המידע של הארגון. כחלק מכך, החברה יודעת לנהל כ-200 מוצרי אבטחה שונים. "ניתן לפרוש את הפלטפורמה תוך מספר דקות ולהעניק ללקחות תמונה מהימנה ומקיפה על המכשירים שברשותם", נמסר מהחברה. 

דין זיסמן, מנכ"ל החברה, הוסיף: "אנחנו מספקים לאיש ה-IT נראות למדפסת שהוא אפילו לא ידע שהיא ברשת ומידע בנוגע לאם התוכנה שלה מעודכנת. ברגע שהוא יודע עליה הוא יכול להגדיר שהפיירוול יחסום את המדפסת הזו או להעביר אותה לרשת נפרדת".

מייסדי אקסוניוס
מייסדי אקסוניוסצילום: אבישי פינקלשטיין

במובן זה, החברה מציעה פתרון דומה לזה של ארמיס, שבאחרונה נמכרה ב-1.1 מיליארד דולר, ושל פורסקאוט, שנמכרה באחרונה ב-1.9 מיליארד דולר. גם סנטינטל וואן, שהודיעה באחרונה על גיוס של 200 מיליון דולר, הרחיבה את הפתרון שלה להגנת IoT. 

זיסמן אומר כי "כולם מדברים על אותה בעיה כי היא עמוקה וכואבת. אנחנו ניגשים אל הבעיה בגישה חדשה לגמרי. אנחנו לא מתקינים משהו חדש בסביבת הארגון ולא מייצרים עוד מידע כי הבעיה נובעת מעודף מידע. אנחנו לוקחים את המידע הקיים ובזמן אמת מציגים את כל הארגון בסטארבקס. יכול להיות שהגיוס מונע מדינמיקות שוק, אבל הסיבה האמיתית היא שהחברה מצדיקה את זה".

על תזמון הגיוס הוא מוסיף: "הגיוס נסגר בשבוע שעבר, עם קרנות מאד טובות שלא יושפעו ממשבר הקרונה. הן לא ראו צורך לסגת מההשקעה, אבל אני לא יכול להגיד שהמקרה שלנו משליך על הכלל".

אקסוניוס ציינה כי "גיוס זה יאפשר לחברה להמשיך בצמיחה המהירה ולהרחיב את הפלטפורמה שלה כדי לענות על הביקוש הגואה בשוק. לצד הכפלת הצוות, הגיוס יאפשר לחברה לצמוח במהירות". בנוסף, אקסוניוס דיווחה על גידול של יותר מ-910% בלקוחות לעומת השנה שעברה. החברה מעסיקה 84 עובדים כאשר המטה שלה בניו יורק ומרכז הפיתוח בישראל

אקסוניוס נוסדה ב-2017 על ידי עופרי שור, דין זיסמן ואבידור ברטוב. גיוסי החברה לאורך שנותיה הקצרות היו צפופים יחסית, וב-2019 השלימה שני סבבים בהיקף כולל של 33 מיליון דולר, האחרון מביניהם דווח באוגוסט 2019. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker