שירות התעסוקה באילת השליך בטעות לפח צילומי תעודות זהות ומכתבי הוצאה לחל"ת

סרטון שהופץ ברשתות החברתיות מציג שקיות מלאות בטפסי הוצאה לחל"ת של אזרחים - שהושלכו לפח ■ לדברי רשות התעסוקה, מדובר בטעות אנוש של המנקה

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
לשכת התעסוקה בכפר סבא
לשכת התעסוקה בכפר סבאצילום: לימור אדרי

בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות בשעה האחרונה ניתן לראות אזרחים שהגיעו ללשכת התעסוקה באילת, כשהם מוציאים מהפח שקיות מלאות בטפסי הוצאה לחל"ת של תושבי העיר. האזרחים, שהגיעו לקבל שירות, הבחינו בשקים בפח שסמוך ללשכה, פתחו את השקיות וגילו כי מדובר בטפסים שמכילים צילומים של תעודות זהות, לצד הודעות על הוצאתם של אנשים לחופשה ללא תשלום או מכתבי פיטורים.

לדברי שירות התעסוקה, מדובר בסרטון מגמתי, והטפסים, שהיו אמורים להגיע לגריסה, הושלכו לפח בטעות על ידי המנקה - אולם רק לאחר שפרטי האנשים הוזנו למערכת של שירות התעסוקה.

ככל הנראה מדובר במקרה חמור של דליפת מידע רגיש שנובע מטעות אנוש. לא ניתן לדעת מה כמות הטפסים שהושלכו ומידע על אילו אזרחים דלף כעת על ידי שירות התעסוקה. ניתן לראות כי מדובר במידע רגיש ביותר - מאגר מידע על אזרחים שפוטרו או שעבודתם הופסקה לעת הקרובה בגלל התפשטות הקורונה, שהשביתה עסקים רבים. המידע כולל את מקום התעסוקה הקודם שלהם, מספר תעודת זהות עם תמונה וטפסים ששירות התעסוקה מבקש למלא, ובו פרטים אישיים נוספים.

מרשות התעסוקה נמסר בתגובה: "הטפסים המצולמים כאילו הושלכו לפח ללא טיפול מציגים תמונה שגויה. הטפסים הללו טופלו במסירות והוכנסו למערכת הממוחשבת שלנו על מנת להעבירם לביטוח הלאומי לתשלום דמי אבטלה. הם היו צריכים להיגרס אולם המנקה לקחה אותם לפח. זוהי טעות שתתוחקר והנושא ייבדק כך שהמקרה לא ישנה - אולם אין כל שחר לטענה שהלשכה לא טיפלה בטפסים. אנו מתנצלים על הטעות ונעשה הכל על מנת שלא תחזור.

"לשכת אילת, כמו יתר לשכות שירות התעסוקה, מסייעת עם קבלת טפסים מחוץ ללשכה על אף שאין קבלת קהל, וזאת על מנת לסייע בדחיפות לכל אותם האנשים שמצאו עצמם מחוץ למעגל העבודה. כך נמשיך לעשות הכול כדי לסייע במהירות וביעילות לכל אותם האנשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker