המהנדס שהואשם בגניבת סודות הרכב של גוגל ישלם לה 179 מיליון דולר

גוגל תבעה את אנתוני לבנדובסקי, שעבר לעבוד במתחרה אובר, בטענה לגניבת סודות מקצועיים ■ בשבוע שעבר פסק ביהמ"ש לטובת גוגל ■ הישראלי ליאור רון, שנתבע גם הוא, חתם על הסכם פשרה

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנתוני לבנדובסקי
אנתוני לבנדובסקיצילום: Eric Risberg/אי־פי

אנתוני לבנדובסקי, אחד מחלוצי מיזם הרכב האוטונומי של גוגל, יידרש לשלם לגוגל 179 מיליון דולר, לאחר שהואשם בגניבת טכנולוגיות כשעבר למתחרה אובר. לבנדובסקי הגיש בקשה לפשיטת רגל. ליאור רון, ישראלי שהיה בכיר בגוגל והיה מעורב אף הוא בפרשה, כבר חתם בחודש שעבר על הסכם פשרה.

תחילת הפרשה ב-2016. לבנדובסקי, הנחשב לאחד המוחות המבריקים בעמק הסיליקון ואחד מהמייסדים של מיזם הרכב האוטונומי של גוגל (כיום חברת ויימו), פרש מגוגל כדי להקים את חברת הסטארט-אפ Otto שעסקה במשאיות אוטונומיות, לצדו של הישראלי ליאור רון (לשעבר בכיר בגוגל ובמוטורולה). זמן קצר לאחר מכן הסטארט-אפ של השניים נרכש על ידי אובר.

ואולם, ב-2017 הגישה ויימו תביעה נגד אובר, בטענה שלפני עזיבתו, לבנדובסקי לקח עמו טכנולוגיות וסודות הקשורים לרכב האוטונומי, ואף העתיק מסמכים סודיים. בהמשך התברר שגם רון הואשם על ידי גוגל בטענה לגיוס לא הוגן של עובדים תוך שימוש במידע חסוי. שנה לאחר מכן התביעה הסתיימה בפשרה במסגרתה שילמה אובר 245 מיליון דולר לוויימו. אבל הסיפור לא נגמר: גוגל המשיכה בתביעה אישית נגד לבנדובסקי ונגד רון.

בדצמבר נקבע במסגרת בוררות כי לבנדובסקי ורון אכן נקטו בפרקטיקות רמייה. לבנדובסקי לא קיבל את ההחלטה והמשיך להיאבק. ואולם בשבוע שעבר, בית משפט בסן פרנסיסקו אישר את הבוררות וקבע שעל לבנדובסקי לשלם לגוגל 179 מיליון דולר. כעת לבנדובסקי הגיש בקשה לפשיטת רגל, בטענה שיש לו 100-50 מיליון דולר בנכסים אישיים, מה שלא יספיק כדי לשלם את הסכום הנדרש. לא ברור עדיין אם אובר תשלם עבורו את הסכום. אגב, מבחינת לבנדובסקי זה לא הסוף: מולו עומד גם כתב אישום פדרלי פלילי על גניבת סודות מסחריים מגוגל.

לגבי רון, הבוררות קבעה כי הוא "הפר את חובתו לגוגל ואת התחייבויותיו החוזיות, שלא לנקוט בתחרות לא הוגנת מול גוגל". רון החליט לחתום על הסכם פשרה, במסגרתו אובר תשלם לגוגל בשמו של רון סכום של 9.7 מיליון דולר (רוב הסכום מכסה עלויות משפט ועורכי דין). לפי פורבס, הסכם הפשרה אינו כופר בטענות. רון, אגב, עובד עדיין באובר כמנהל פעילות המשאיות Uber Freight.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker