מנכ"ל הסטארט-אפ שלח למועמדת הצעה מגונה בוואטסאפ - ונענש

ג'ורדי גרינהאם, מייסד ומנכ"ל סטארט-אפ בשם Homie, נאלץ להתפטר לאחר שהציע לאישה שהתראיינה בסטארט-אפ שלו, לשלם לה כסף "עבור לילה אחד"

רותי לוי
רותי לוי
ג'ורדי גרינהאם, מייסד הסטארטאפ Homie
ג'ורדי גרינהאם, מייסד הסטארטאפ Homieצילום: Youtube

מנכ"ל ומייסד סטארט-אפ בשם הומי (Homie) נאלץ להתפטר מתפקידו בהוראת הדירקטוריון לאחר שהציע לאישה לבלות איתו לילה תמורת 3,000 פסו מקסיקני (כ-160 דולר). כך דיווח אתר הטכנולוגיה טקראנץ'

לפי הדיווח, המנכ"ל, ג'ורדי גרינהאם, פנה לאותה אישה בלינקדאין והציע לה להתמיין למשרה בסטארט-אפ שלו. היא נענתה לפנייתו ואף הגיעה לראיון אך לא צלחה את תהליך המיון. 

בשעה 1:30 בבוקר ה-14 בפברואר, גרינהאם סימס למועמדת לשעבר שהוא מעוניין לראות אותה. האישה בתגובה תהתה לפשר ההצעה, והעירה על השעה המוזרה שבה ההודעה נשלחה. גרינהאם השיב שאין לו הסבר, ומעשיו אינם רציונליים. ואז שאל אותה: "כמה אוכל לשלם לך על לילה אחד?" ומיד אחר כך נקב בסכום. משלא קיבל תשובה הוא שלח אימוג'י מחוייך, ואחריו סימן שאלה. (ראו בתמונה אילוסטרציה של צילום המסך שפורסם בספרדית)

האישה פרסמה עוד באותו היום את ההתכתבות בפייסבוק ותייגה את החברה. הפוסט לא זכה לתשומת לב יוצאת דופן, אולם דירקטוריון החברה פתח בבירור מיידי שאף דווח בעמוד הפייסבוק הרשמי של החברה כבר ביום למחרת.

מנכ"ל הומי

בתגובה לאתר טקראנץ' הגיב הדירקטוריון: "ב- 14 בפברואר הודיעו לדירקטוריון הומי על התנהגותו הבלתי מקובלת של המנכ"ל ונקטנו בפעולה מיידית. ועדת האתיקה של הדירקטוריון ביצעה את החקירה הנדרשת וב -16 בפברואר, לאחר דיון פנימי, ג'ורדי גרינהאם התפטר מתפקידו כמנכ"ל ונשיא החברה. הפעולה המהירה והבלתי מתפשרת של הדירקטוריון משקפת את המחויבות שלנו לסטנדרט ההתנהלות הגבוה ביותר, בכל רמות הארגון. דעותיו והערותיו של ג'ורדי גרינהאם אינן מייצגות עוד את דעותיה של הומי".

הפוסט שהעלתה האישה לאחר ההתכתבות
הפוסט שהעלתה האישה לאחר ההתכתבותצילום: צילום מסך מפייסבוק

הומי הוא סטארט-אפ בתחום הנדל"ן שהוקם ב-2014 ומעסיק כ-150 עובדים. מאז הקמתו הוא גייס כ-34 מיליון דולר, הגיוס האחרון שלו דווח לפני שבועיים. בין משקיעיו הקרנות KPCB Edge, Album VC, EPIC ventures ו-Valar Ventures. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker