הילד לא מרים את הראש מהמסך? טיק-טוק תאפשר להורים להגביל שימוש באפליקציה

ההורים מודאגים מהתמכרות הילדים לאפליקציה וחשיפתם לתכנים "לא הולמים" ■ כעת, טיק-טוק מאפשרת להורים לשלוט בזמן השימוש, למנוע שליחת וקבלת הודעות וכן לחסום חלק מהתכנים

שגיא כהן
שגיא כהן
מתבגרים בארה"ב משתמשים בטיק-טוק
מתבגרים בארה"ב משתמשים בטיק-טוקצילום: CHARLOTTE KESL / NYT

אפליקציית הסרטונים הקצרים טיק-טוק הפכה בשנה האחרונה לאחת האפליקציות הפופולריות ביותר בקרב ילדים ונוער, כולל בישראל. בתגובה, נרשמת חרדה בקרב ההורים באשר לזמן הרב שילדיהם מבלים באפליקציה, עד כדי התמכרות – וכמובן לגבי התכנים הבעייתיים שאליהם הם נחשפים.

כעת טיק-טוק, שבבעלות בייטדנס הסינית, מנסה להרגיע את החששות והביקורת. החברה הודיעה על השקת כלים חדשים שיאפשרו להורים להגביל את השימוש של ילדיהם באפליקציה. התכונה החדשה נקראת Family Safety Mode (מצב בטיחות משפחתי) והיא זמינה כרגע רק בבריטניה, אך בטיק-טוק מבטיחים שתגיע בשבועות הקרובים לשווקים נוספים. נכון לעכשיו, לא ברור מתי תגיע לישראל.

בשלב הראשון, מקשרים בין חשבון הטיק-טוק של ההורה לבין החשבון של ילדיו. לאחר מכן, ההורה יכול לשלוט בכמות הזמן היומית שבה הילד מבלה באפליקציה - ולהגביל את השימוש אם הילד חצה את הזמן המותר. בנוסף, ניתן להגביל את ההודעות הישירות – כלומר לקבוע מי יוכל לשלוח לילד הודעות, או לכבות לחלוטין את אפשרות שליחת וקבלת ההודעות.

ההורה יכול גם להפעיל מצב שיגביל הצגת תוכן, כזה "שאינו הולם את כל הקהלים", להגדרת החברה. בנוסף, טיק-טוק תקפיץ תזכורות והודעות בתוך האפליקציה, שיזכירו למשתמשים להיות מודעים לזמן שהם מקדישים לה.

האפשרויות הללו כבר קיימות כיום, כך שהמשתמשים יכולים להגדיר אותם לעצמם - החידוש הוא שכעת ההורים יוכלו לעשות זאת עבור ילדיהם. היכולת להגביל את זמן המסך של ילדים באפליקציות כמו טיק-טוק כבר קיים מזמן באופן מובנה במערכות ההפעלה של אנדרואיד ואייפון: Family Link במכשירי אנדרואיד ו"זמן מסך למשפחה" במכשירי אייפון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker